Sokak Köpeği Sosyalleşme Eğitimi

Sokaktan ya da barınaktan sahiplenmiş olduğunuz köpeklerle daha kaliteli bir yaşam sürebilmek için onlara eğitim vermenin çok önemlidir. Bu  köpeklerin sosyal yaşamında özellikle ev ya da bahçe hayatına adapte olması dışında sahipleri ile iletişimini kuvvetlendirmek için farklı yöntemler kullanılarak eğitim uygulanması gereklidir.

Sokaktan ya da barınaktan alınan ve genellikle melez yani safkan olmayan köpeklerin eğitimleri diğer köpeklere göre biraz daha zor olabilir. Bunedenle eğitim süreleri boyunca sabırlı anlayışlı ve pozitif olmak gereklidir. Bu konuda Şile Köpek Eğitimi konusunda  profesyonel hizmet veren bir köpek eğitimi uzmanından destek almak çok daha faydalı olur. 

Sokak Köpeği Eğitimi Nasıl Olmalı 

Sahiplenmiş olduğunuz köpeğin sokaktan barınaktan ya da farklı bir yerden alınıp sahiplenilmiş olması fark etmeksizin tüm köpek eğitimi sürecinde pozitif yaklaşım benimsenmelidir. Sokak Köpeği Eğitimi bünyesinde başarılı ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren köpek eğitim uzmanları ödüllendirici ve pozitif yaklaşımlar  benimseyerek sokak köpeklerinin  eğitilmelerini sağlar. Köpek eğitiminde travma yaratacak şekilde fiziksel müdahale vurma korkutma ya da aç bırakma gibi davranışlar kesinlikle uygulanmamalıdır. Bunun yerine olumlu davranışların pekiştirilmesi için köpek eğitim sürecinde ödüllendirici davranış ve tutumlar tercih edilmelidir.

Sokak köpekleri ev ya da bahçeli bir ortamdaki hayata adapte olabilmeleri için bir dizi alışkanlıklarını değiştirmek durumunda kalabilir. Bu nedenle köpeğe nasıl ve ne şekilde eğitim verilmesi gerektiğini tespit edebilmek için bu alanda deneyim ve bilgi sahibi olmak çok önemlidir. 

Sokak Köpeği Ev Eğitimi 

Sokak köpeklerinin ev ortamında araştırılması için gerekli bazı eğitim metodları vardır. Öncelikle bu süreçte dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken hususlara önem verilmelidir. Eğitime başlamadan önce sokak köpeğinin yeni sahibi olarak öncelikle itaat etmesi konusunda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini öğrenmeniz önemlidir. Sokak köpeği cinsi ve arasında farklı türden melez köpekler bulunabilir. Bu nedenle köpeğin  ırkından gelen karakteristik özelliklerini de göz önünde bulundurarak temel itaat programı uygulamanız tavsiye edilir. Bu konuda gerekli bilgiyi Şile Köpek Eğitimi merkezinden alabilirsiniz. 

Sokak Köpeği Tasma Eğitimi 

​​​​​​Sokak köpeklerinin ya da barınaklarda yetişen köpeklerin başıboş  kalmaya ve gezmeye yatkın bir yapıları. Bu nedenle tasma takıldığında agresif tavırlar sergileyebilir ya da rahatsızlığını farklı şekilde ortaya koyabilirler. Bazı köpeklerde ilk tasma takıldığı anda korku ve endişe yaygın bir şekilde görülür. Köpeğinizi daha güvenli bir şekilde gezdirebilmek için tasma takmak istediğinizde önce onu tasması ile tanıştırmalısınız. Sonrasında tasma takılı durumdayken köpeğinize nasıl verilmesi gerektiğini öğretmeye başlayabilirsiniz. Sokak köpeği eğitimi sürecindeki bu uygulamalar için profesyonel desteğe başvurmanuz  çok  etkili sonuçlar almanıza yardımcı olur.  Sokak köpeği eğitimi konusunda Şile Köpek Eğitimi uzmanları ile iletişim kurabilirsiniz.

Sokak köpekleri sahiplenen kişiler genellikle yetişkin köpeklerden çok yavru köpeklerden yana seçimi yaparlar. Yavru köpekler sevimli olmalarının yanı sıra eğitime daha müsait bir yapıya sahiptirler. Hızlı öğrenme ve kabiliyetleri yüksek olan ve çok meraklı bir yapıları olması nedeniyle öğrenmeye istekli tavırlar sergileyen yavru köpeklerin eğitimi konusunda verilmesi gereken temel eğitimlerden biri de sosyalleşme konusudur.

Bilindiği gibi köpekler sosyal canlılardır ve doğdukları andan itibaren hem anneleri hem de kardeşleri ile iletişimde bulunarak sosyal bir şekilde hareket etmeyi öğrenirler. Köpek eğitimi konusunda profesyonel bir uzmandan yardım almak ve eğitim sürecini hızlandırmak için Şile Köpek Eğitimi merkezimiz ile iletişime geçerek bilgi alabilir ve hizmet talep edebilirsiniz. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.