Chow Chow Köpek Eğitimi

Chow Chow köpek eğitimi son zamanlarda oldukça fazla merak edilen konular arasında bulunmaktadır. Bu konunun merak edilmesinin sebebi ise son zamanlarda artan köpek sahiplenme ya da beslenmesine ilişkin olarak gösterilmiştir. Bu köpeklerin beslenmesi ve eğitilmesi için çok büyük emek ve sevgi gerekmektedir.

Köpek eğitimi sırasında eğitim verilecek birçok alan vardır. Tuvalet eğitimi, komut eğitimi, aile ile ilişki için verilen rehber eğitimi vs. Bu eğitimler konusunda bazen bu cinste olan köpekler her ne kadar inatçı olsa da bu durumda sahiplerinin oldukça sabırlı olması gerekir. Bu köpeklerin eğitimi için bilinmesi gerekenler ya da eğitimi için destek alınması gerektiği zamanlarda firmamızla iletişime geçerek destek isteyebilirsiniz.

Chow Chow Köpek Cinsi

Oldukça farklı bir görünüme sahip olan bu köpek diğer cinslerine nazaran oldukça farklılıklar göstermektedir. Bu köpeklerin fiziksel özelliklerinden karakter özelliklerine kadar oldukça büyük farklar vardır. Bu köpeklerin aslen yaşam alanları Çin’dir. Türkiye’ de ÇinAslanı diye adlandırılan bu köpeklerin aslandan bir farkı yok denilebilir. Boyun kısmında aslan yelesine benzeyen tüyleri ve diğer köpek cinslerinde bulunmayan siyah dilleri ile dikkatleri kendi üzerine çekmektedir.

Aslında uysal olan bu hayvanlar her ne kadar bu özelliğe sahip olsalar da bazen inatçı olarak sahiplerini zorlayabilirler ve bunun yanında evde tek kişiye bağlanma eğilimi gösterebilirler. Özgürlüğüne oldukça düşkün olan bu hayvanlar,diğer hayvanlara karşı cinslerine ya da insanlara karşı oldukça mesafelidirler. ChowChow köpek eğitimi ile bu köpek cinsi her ne kadar sakin ve şefkatli gibi görünseler de oldukça fazla koruma özelliği olan bu hayvanların karşı cinslerine olan ilişkileri bazen sahiplerini korkutabilir.

Chow Chow Bakımı Nasıl Yapılır?

Pofuduk tüyleri, sevimli yüzleri ve oldukça yumuşak tüyleri ile kendine dokundurmak isteyen bu köpeklerin bakımı zevkle yapılmaktadır. Adeta bir pamuğu andıran vücut ve tüy yapısı ile bu köpeklere bakım yaparken yeterince sevgi gösterebilirsiniz. Burada dikkat etmelisiniz ki ChowChowcinsi köpek sadece bağ kurduğu kişi tarafından sevilmek ister ve rahatsız olduğu bir hareket söz konusu ise bunu bazen hırçın bir şekilde karşı tarafa bildirebilir.

Bu köpek cinsi kilo almaya oldukça yatkın olup obez riski ile karşı karşıya olabilir. Bunun için yapılması gereken en önemli unsur sürekli egzersiz yürüyüş yaptırmak olacaktır. Fakat bu köpekler fazla hareket etmeyi sevmedikleri için bu konuda biraz zorlanacaksınız. Bunun için yapmanız gereken ise süreyi uzatıp dinlenerek yürümeyi tercih etmelisiniz. Nazik ve şefkat ile yaklaşıldığını anlayan Chow Chow köpek eğitimi ile bu cins köpekler kendini sevdirmeyi ve bakımını kolaylaştırmayı sağlar. Oldukça kolay olmayan bakımı her ne kadar sahibini zorlasa da onunla zaman geçirmek sevimli dostu mutlu edecektir.

ChowChow Cinsinin Besinleri Nelerdir?

Chow Chow köpek eğitimi sırasında beslenme alışkanlığına göre bu köpek cinsi yemeği seven bir cinstir. Bu köpeklerin yemeyi sevmesi onları iştahlı bir köpek haline getirir. Her ne kadar bu durum olumlu görünse de aslında oldukça sıkıntılı bir durumdur.

Bu köpek cinsi kilo almaya ve obeziteye oldukça yatkın bir hayvandır. Bu yüzden bu hayvanların beslenme konusuna oldukça dikkat edilmelidir. Sık sık egzersizleri yapılmalı, yürüyüşlere çıkartılmalıdır. Boy kilo endeksine uygun olarak kalması büyük önem arz etmektedir. Diğer türlü köpek sahibive bu köpek cinsi oldukça fazla sıkıntı yaşayacaktır.

Chow Chow Köpek Eğitimi Veren Firmamız

Chow Chow köpek eğitimi ya da bakımı konusunda bilmeniz gereken konular için firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamız köpek eğitimi konusunda uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.