Bağcılar Köpek Eğitimi Merkezi

Bağcılar köpek eğitimi köpeğinizin 3 aylık ve 6 ay arasında olduğu dönemde verilmesi gereken eğitim olarak bilinir. Bu aylarda eğitim almış olan köpek ev içinde kuralları konulmasına bu kurallara nasıl uygulanacağını ve ayrıca köpeğin dışarı çıktığında nasıl bir davranış sergileyeceğini öğrenmesine olanak tanır.

Bu eğitimdeki amaç yavru köpeğin beraber yaşayacağı aile ile daha kolay uyum içinde zaman geçirmesini sağlayacaktır. Yavru köpeklerin eğitimi dünyaya geldiği ilk gün itibaren başlar ve öncelik olarak annenin ve kardeşlerinin yanında kendini savunma ve beslenmeyi öğrenir. Daha sonra beraber yaşayacağı yeni ailenin onun sosyal bir varlık olması adına eğitim başlamalı ki oluşturulacak olan uyumlu ortam sayesinde yaşanabilecek sorunlar en aza indirilmiş olsun. Bu şekilde sosyal ortamlarda sahibi ile uyum içinde aktif ve pozitif olarak yeni yaşamına kolay bir şekilde alışabilsin. Köpekler insanlara göre daha çok sabırlı varlıklardır.Onların bütün yaşamı sizinle daha iyi anlaşmak ve sizinle beraber geçireceği zamanı nasıl daha fazla keyif bulmaya çabalamakla geçer.

Bağcılar Eğitim Türleri Nelerdir?

Bağcılar köpek eğitimi köpeğin karakterine ırkına yaşına göre orantılı bir şekilde dünyaca kabul edilen Alman ekolü ve pozitif köpek eğitimi olarak bilinen şekilde verilmeye başlanır. Pozitif adı altında verilmiş olan eğitim sadece yavru ve insan dostu köpeklere verilebilen bir eğitim olarak bu kapsamda açlık ve rüşvete dayalı bir sistem de köpekler kısmi bir şekilde eğitilebilir.

Alman ekolü ise bekçi koruma tarzı görev yapan köpeklere yönelik yetişkinlik döneminde de verilen bir eğitim çeşididir. Dolayısıyla bu ekol yavru ve insan dostu olan köpekte açlık ve abur cubur rüşveti kısmı hariç dokunmak ve melodik sesler ile ödüllendirme yöntemine gidilerek pozitif eğitimi kapsar şekildedir.

Bağcılar Köpek Eğitiminde Köpek Nasıl Eğitilir?

Bağcılar köpek eğitimi köpekler eğitime başlayınca ayrı ayrı değerlendirilir. Köpekler en çok sahibi ile benzerlik oranda davranış göstermesinden dolayı davranış bozukluğu olan köpeklerde sahibi tarafından bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde oluşturulmuş negatif uygulama özellikleri kaynaklı olabiliyor. Bu yanlışların düzeltilmesi adına negatif olan davranışların tespit edilmesi köpek psikolojisine yansımaları konusunda köpeğin sahibi ile detaylı bir şekilde konuşulması bu davranışları daha da fazla yapmaması adına uyarılması gerekir.

Köpekler maruz kalmış oldukları hatalı ve tutarsız davranışı şekillerine ve gelecek kodlamasında da etkileri ile beraber korkma hali görülebilir ya da aşırı derecede saldırgan bir kişiliğe sahip olabilir. Köpekle en çok kim vakit geçirmek istedi ise köpeğin model olarak vakit geçireceği kişi oolur.

Bağcılar Köpek Eğitiminde Tutarlı Davranmak

Bağcılar köpek eğitimi köpeğe ilk eğitim verilmesi anından itibaren eğitim verecek olan kişinin köpeğe karşı tutarlı davranması eğitimin en önemli parçalarından bir tanesidir. Eğitime tabi tuttuğunuz köpeğin davranışlarına karşı vermiş olduğunuz tepkiler tutarlı ve devamlı olan bir yapıda olması gerekir.

Bağcılar Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bağcılar köpek eğitimi sizin en iyi dostunuzun eğitimi bazı hususlar göz önüne alınarak yapılırsa edeceğiniz verim üst seviyede olacaktır. Eve ilk geldiği günden itibaren köpeğiniz ile mümkünse aynı ortamda vakit geçirmeye çalışmak gerekir. Aynı ortamda vakit geçirilen köpekler ortama daha çabuk uyum sağlayabilir.

Köpeğinize öğretmeye çalıştığımız kuralları evdeki tüm aile üyeleri tarafından önemsenmeli ve bu şekilde köpeğin eğitimi sürecinde onların da rol alması ile istediğiniz sonuca hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan alanında uzman eğitmenlerimizden kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.