Samoyed Köpek Eğitimi

Samoyed köpek eğitimi önemlidir çünkü en çok tercih edilen köpek türlerinden biridir. Bu köpeklerin Ana vatanı Sibirya’ dır. Samoyed ırkının bütün dünyaya yayılması bu şekilde olmuştur. Uzun yıllar kızak çeken bu sevimli dostlar, sahiplerine her zaman yardımcı olmayı severler. Tam olarak bir iş köpeği olduğu söylenebilir. Bu yüzden Samoyed cinsi için, oyun oynamak ve egzersiz yapmak çok önemlidir. Bu köpekler özgürlüklerine çok düşkündür. Genelde asi bir havaları vardır ve başına buyruk hareketler yaparlar.

Samoyed Köpek Bakımı

Bu köpek cinsinin beslenmesinin nedeni, çok güzel olmasıdır. Samoyed ırkı ilk olarak bu özellikleri ile ilgi çeker. Çok asil olmasının yanı sıra, çok da kibardır. İnsanlarla iyi anlaşan bir yapıları vardır. Sahip olduğu aileyi çok sever. Onlara her zaman sadıktır. Evin içinde mutlu bir şekilde yaşar. Bunun için beslenme düzeyinin yeterli olması gerekir. Serin ortamları daha çok sever. Özellikle son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Bir Samoyed köpek sahiplenmek istiyorsanız, karakter özelliklerini bilmeniz gerekir. Öncelikle sizin yaşamınızla uyumu çok önemlidir. Avlanma oyunları en sevdiği oyunlar arasında yer alır. Diğer köpek cinsleri ile çok iyi anlaşamaz. Lider bir yapısı olduğu için, diğer köpeklere baskı yapabilir ve üstünlük sağlamaya çalışabilir. DişiSamoyed cinsi erkek Samoyed cinsine göre çok daha uyumludur. Çocukları çok severler. Saygı ve sevgiye önem veren hayvanlardır. Tam bir arkadaş canlısı olduğu söylenebilir. Samoyed köpek eğitimi köpeğin sahibi olan aile ile anlaşması ve mutlu olması için çok önemlidir.

SamoyedKöpek Karakter Yapısı

Samoyed köpek eğitimi için köpeğin karakter özellikleri de çok önemlidir. Bu köpek ırkı son derece akıllı olması ile bilinir. Zekâları insanları her zaman şaşırtmıştır. Sahipleri her zaman, onları zekâları ile savunur. Bazen çok sinirli olabilir. Böyle zamanlarda korkutucu bir havası vardır. Bu gerginliğin önlenmesi için, iyi bir köpek eğitimine ihtiyaç duyulur.

Genel olarak uyumlu bir köpektir ama sosyalleşmesi biraz zaman alabilir. Bu da bazen uzun bir sürece yayılabilir. Apartman hayatında uysal olması için de eğitim çok önemlidir. Yoksa çok fazla havlar ve herkesi rahatsız edebilir. Aynı zamanda böyle durumlarda aile fertleri de çok fazla rahatsız olabilir. Bu yüzden uzman bir eğitimciden destek almak gerekir. Bu konuda kaliteli ve güvenli hizmet veren, pek çok kurum bulunur.

SamoyedKöpek Cinsi Evde Beslenir Mi?

Samoyed köpek eğitimi alınması ile bu köpekler evde çok rahat beslenir. Genelde gezmeyi ve keşfetmeyi çok sever. Bu yüzden dışarı çıkma isteği, çok fazla olabilir. Bahçeli evler bu köpekler için, çok daha uygundur. Apartman dairesinde geniş bir ev olması, çok daha iyi olacaktır. Çok enerjik ve oyuncu bir köpektir. Egzersizlerini asla ihmal etmemek gerekir. Bu köpeğin en önemli özelliğinin çok fazla havlaması olduğu söylenebilir. Bu ancak bir köpek eğitimi ile düzelir.

SamoyedKöpek Hastalıkları

Samoyed köpek eğitimi çok önemlidir. Köpeğin gelişimi ve karakterini etkiler. Bu köpeklerde her köpekte olduğu gibi bazı hastalık yatkınlıkları mevcuttur. Bu köpeklerde en çok, kalça çıkıklığı görülür. Ayrıca şeker hastalığına da sık sık rastlanır. Sağlıklı bir şekilde Samoyed köpek yetiştirmek için, verilen mamaların kaliteli olması çok önemlidir. Egzersizler kesinlikle ihmal edilmemelidir. Ayrıca düzenli olarak bir veterinere de götürmek gerekir.

Firmamız köpek eğitimi ve bakımı konusunda hizmet vermektedir. Samoyed köpek eğitimi hakkında bilgi almak için, kurumumuzla görüşme sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.