BüyükBakkalköy Köpek Eğitim Merkezi

Köpek eğitimi Büyükbakkalköy ile köpekler pek çok komutu rahat bir şekilde öğrenebilir. Pozitif köpek eğitimleri günümüzde oldukça popüler olan köpek eğitim sistemleridir. Bu yöntem günümüzde en çok kabul gören köpek eğitimidir. Bu eğitimlerde köpeklere yat, otur, kalk gibi temel itaat eğitimlerinin ötesinde farklı eğitimler de verilir. Pozitif köpek eğitimleri sayesinde evcil dostunuz ile aranızdaki sevgi bağı daha da artacaktır. Bunun yanında köpeğiniz size daha çok güveneceği için iletişiminiz de daha kuvvetli olacaktır.
Köpek eğitimleri pek çok farklı yolla verilebilir. Pozitif eğitim dışındaki eğitimler önerilmeyen ve insanlar arasında tartışılan eğitimlerdir. Günümüzde en çok kabul görmüş ve benimsenmiş olan köpek eğitim yöntemi pozitif köpek eğitim yöntemidir. Bu eğitim köpekleri korkutmaya yönelik değildir. Köpeğin olumlu hareketlerinin takdir edilmesi ve yüceltilmesine dayalı olan eğitimlerdir.
Pozitif Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?
Köpek eğitimi Büyükbakkalköy pozitif köpek eğitimi konusunda son derece ısrarcıdır ve bu yöntemin köpekler üzerinde oldukça başarılı etkilerinin olduğunu savunur. Köpek eğitimi ile alakalı bilgisi olmayan kişiler de bu eğitimin nasıl olması gerektiği ile ilgili araştırmalar yaparlar. Pozitif köpek eğitimi bir teknik olarak düşünülmemelidir. Bu eğitimde köpeklere temel itaatlerin ötesinde pek çok farklı eğitim vermek mümkündür. Bu eğitimler sırasında eğitmenler ve köpek arasında sevgi ve güvene dayalı bir bağ da oluşacaktır. Bu nedenle köpeklerin eğitimi benimsemesi çok daha kolay olur.
Köpeklerde pozitif eğitimlerde herhangi bir baskı ya da şiddet gibi unsurlar söz konusu değildir. Bu eğitimde köpeğin hareketleri dikte edilmez. Köpeğe karşı zorbaca davranışlar içerisine girilmez. Acı ve korku ile verilen eğitimler hiçbir zaman bir eğitim olarak düşünülmemelidir. İnsanlık dışı olan bu yöntemler ile köpeklere sağlıklı bir eğitim verilmesi mümkün değildir.
Pozitif Pekiştirmeye Dayalı Köpek Eğitimi
Köpek eğitimi Büyükbakkalköy pozitif pekiştirmeye dayalı olarak gerçekleştirilen eğitimlerdir. Bu eğitimler modern olmasının yanında ahlaka uygun olması ve etik olması nedeniyle de tercih edilir. Pozitif köpek eğitiminde pozitif pekiştirmeler ile köpeğin komutları doğru bir şekilde öğrenmesi sağlanır. Bu eğitimlerde şiddete ya da cezaya yer yoktur. Ceza ve şiddet içerikli eğitimler köpeklerde travma gibi durumlara yol açar. Bu nedenle köpek severlerin bu tekniklerden kesin bir şekilde uzak durması gerekir.Pozitif köpek eğitimi ödül sistemine dayalı bir eğitimdir. Bu eğitimlerde köpeklere zorlama ya da baskı söz konusu değildir. Bu davranışlar köpekler üzerinde olumsuz etkilere sebep olur.
Evde Pozitif Köpek Eğitimi Verilebilir Mi?
Köpek eğitimi Büyükbakkalköy sayesinde evde de köpeklere pozitif eğitim verilmesi mümkündür. Eve yeni bir köpek geldiği zaman bu canlının size ve yaşamınıza uyum sağlayabilmesi için bir eğitim alması gerekir. Eğitim alan köpekler sosyal hayatlarında sahiplerine zorluk çıkarma eğiliminde olmazlar. Bu nedenle eğitimlerin erken yaşlarda verilmesi pek çok problemin ortadan kalkmasına da yardımcı olur.Köpek eğitimi için profesyonel eğitmenlerden hizmet almak gerekir. Çünkü köpeklerin eğitim almaya başladıkları süreç son derece zorludur. Bu sürecin altından en iyi şekilde kalkmak adına profesyonellerden hizmet almak gerekir.

Pozitif Köpek Eğitiminde Dikkat Edilecek Bazı Hususlar
Köpek eğitimi Büyükbakkalköy ile pozitif köpek eğitimi almak mümkündür. Bu eğitimi evde vermek isteyen köpek sahiplerinin ise bazı konulara dikkat etmesi önemlidir. Eğitimler sırasında köpekler için komutların kısa tutulması köpeğinizin komuta daha hızlı bir şekilde alışmasını sağlayacaktır. Sevimli dostunuz beklenen davranışı sergilediği vakit zaman kaybetmeden davranışın ödüllendirilmesi gerekir. Köpek eğitimi ile ilgili kurumumuzdan ve uzmanlarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.