Alman Kurdu Köpek Eğitimi

Alman kurdu köpek eğitimi birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Bu köpek cinsi 1800’ lü yıllara dayanır. İsminden de anlaşıldığı gibi Almanya kökenli bir köpektir. Çoban köpeği ya da polis köpeği gibi isimleri de vardır. Genel de koruma amaçlı kullanılan köpeklerdir. Ayrıca koku hassasiyetleri çok iyi olduğu için, arama kurtarma köpeği olarak da kullanılır. Genel olarak 10-12 yıl yaşarlar. Karakter olarak çok güçlü bir köpektir.

Bu yüzden önemli görevler de kullanılır. Korkusuz ve zeki yapıları ile dikkat çeken Alman kurtları, koruma ve iş köpeği olarak kullanılır. Kendinden çok emin bir köpektir. Sakin bir yapıya sahiptir. Bu köpekler de düşmanca bir tavırla karşılaşmak söz konusu değildir. Bazı kişiler görünüş olarak bu köpeklerden çekinirler ama kesinlikle zarar vermez.

Yavru Alman Kurdu Köpeği

Alman kurdu köpek eğitimi yavru iken verilir. Köpeklerin yetişkinlik durumunda herhangi bir sorun yaşanmaması ve sağlıklı olması için, eğitim çok önemlidir. Çok zeki köpekler olduğu için, tüm dünyada rağbet görürler. Atletik bir yapıları vardır. İyi bir eğitim aldıkları zaman, çok iyi bir koruma köpeği olurlar. Bu köpekleri henüz Yavru iken sosyalleştirmek, çok iyi olacaktır. Eğer Alman Kurduna yanlış bir eğitim verilirse, saldırganlık özelliği ön plana çıkabilir. Doğru bir şekilde eğitim alan Alman Kurdu, çok önemli işler başarabilecek bir kapasiteye sahiptir.

Alman Kurdu Karakter Özellikleri

Alman kurdu köpek eğitimi verilmeden önce, bu köpeğin karakter özellikleri hakkında Bilgi sahibi olmak gerekir. Güçlü ve korumacı bir yapıya sahiptirler. Aynı zamanda zekâları ve çevik yapıları ile dikkat çekerler. Zekâ seviyeleri çok iyi olduğu için, savaş alanlarına mesaj ulaştırmak için, bu köpekler tercih edilir. Yalnızlığı sevmezler.  Bu yüzden Alman kurdu ile vakit geçirmek çok önemlidir. Bekçilik görevini çok iyi yaparlar. Yabancı biri gördüğü zaman aşırı tepki verebilirler. Bu korumacı tavırları ile alakalı bir durumdur.

Refleks yönünden de gelişmiş hayvanlardır. Bir görev verildiği zaman, bunu en iyi ve doğru şekilde yaparlar. Arama ve kurtarma köpeği olarak tercih edilmesinin sebebi budur. Hem yetişkin hem de çocuklara karşı sıcak bir yaklaşımları vardır. Alman kurdu beslenmesi özellikle çok önemlidir. Kesinlikle diyet mamalar ve en kaliteli ürünler tercih edilmelidir.

Alman Kurdu Fiziksel Özellikleri

Alman kurdu köpek eğitimi verilirken fiziksel özellikleri de önemlidir. Çok hareketli bir yapıları vardır. Tüy yapıları üç kısıma ayrılır. Yapıları diğer köpeklere göre daha farklıdır. Uzun bir tüy yapısı bulunur. Renk olarak koyu bir renk tonunu sahiptir. Yüzün de siyah bir maske bulunurken, yine vücudunda da siyah lekeler mevcuttur.

Gri siyah ve sarı renklerin üçü de Alman kurdunda mevcuttur. İtaat çalışmaları ve iş eğitimi verilirken, bundan çok mutlu olurlar. Küçük Yavru iken egzersiz yapılmaya başlanırsa, mutlaka yetişkin dönemde sağlığı çok daha iyi olacaktır. Bura da dikkat edilmesi gereken konu, eklemlerinin çok hassas olmasıdır. Çok fazla egzersiz yapılması eklem hastalıklarına sebep olabilir.

Alman Kurdu Köpek Eğitimi Nasıl Olur?

Alman kurdu köpek eğitimi çok kolay değildir. Bunun için özel eğitim alanları ve eğitmenler vardır. Özellikle eğitimin verildiği alan, bu köpek cinsi için çok önemlidir. Tuvalet eğitimi çok önemlidir. Bu konu da kurumumuz, profesyonel bir hizmet verir. Siz de köpeğiniz için uzmanlardan, özel alanlar da özel bir eğitim aldırmak istiyorsanız, iletişime geçerek, detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.