Rottweiler Köpek Eğitimi ve İşlevi

Rottweiler Köpek Eğitimi ; Rottweiler adı verilen cinsler düşük kulakları ve hafif sarkık yanakları ile çok sevimli bir görünüme sahip, güçlü ve estetik olan Türkiye’nin en popüler ırklarından biridir. 

 Bilinen en eski ırklardan biri olan Rottweiler maalesef ülkemizde saldırgan olarak tanınmaktadır. Daha doğrusu kötü adamların elindeki Rottweiler köpekleri saldırgan olmaya zorlanıyor. Aslında, yaygın olarak “yolsuzluk” olarak da bilinen bu köpeklerin saldırganlığa doğuştan veya içgüdüsel bir eğilimi yoktur.

Rottweiler ırkları ülkemizde ve dünyada oldukça popüler olan köpek ırklarıdır. Rottweiler çeşitlerinin tarihinin Roma dönemine kadar uzandığı söylenmektedir. Tarih boyunca büyükbaş hayvancılık, güvenlik ve koruma gibi önemli görevlerde insanlara yardımcı olmuştur. Roma İmparatorluğu’nun ordusuna komuta eden, halkı ve ordu mensuplarını koruma görevini üstlenen köpek, günümüzde genellikle bir muhafız, muhafız veya polis köpeği olarak görülmektedir. Rottweiler o kadar güçlüdür ve çok fazla sorumluluğu vardır ki, daha önce hiç köpek sahibi olmamış kişilere tavsiye edilmez. Bu hem köpekler hem de sahipleri için çok önemlidir.

Rottweiler Köpek Eğitimi; Rottweiler özellik olarak güçlü, aktif, çevik ve sağlam bir gövde yapısına sahiptir. Başı geniştir ve bu onun özelliğidir. Güçlü ve oldukça gelişmiş bir çene yapısına sahiptir. Badem şeklinde göz çevresi vardır. Burnu geniş ve siyahtır. Saç gergin ve serttir. Kulağın yapısı üçgendir. Sahibini ve tanıdığı insanları korumak için elinden geleni yapacaktır. rottweiler köpek eğitimi, sahiplerinin çocuklarıyla çok iyi arkadaş olurlar ve iyi aile köpekleri olurlar. Sahiplerine ve ailelerine çok bağlı hale gelirler. Bir görev verildiğinde, onu yapmaya isteklidir ve işi çok iyi tutar. Rottweiler ırkları da köpek eğitiminde oldukça başarılı olmuştur. 

Dünyadaki hemen hemen tüm canlılar gibi, erkek Rottweiler köpekleri de dişilerden daha ağırdır. Rottweiler dişileri ortalama 56-63 cm ve erkekler 61-69 cm’dir. Ortalama olarak, dişiler 35-48 kg ve erkekler 50-60 kg ağırlığındadır. Bu cins köpekler genellikle 8 ila 10 yıl yaşar.

 

Rottweiler Köpek Eğitimi Rottweiler çok iyi hizmet köpekleridir, bu yüzden sahipleri köpeklerini eğitmede çok başarılı olmuşlardır. Bir köpeği eğitme sürecinde ona onu sevdiğinizi hissettirmeniz gerekir. Rottweiler’ların sahipleriyle birlikte mutlu yaşamaları için köpeklerin en geç 3-6 ay içinde köpeklerini eğitmeye başlamaları önerilir. Bu dönemler köpeklerin egzersiz yapması için en verimli dönemlerdir. Gelecekte köpeklerin edindiği olumsuz davranışları değiştirmek daha zor olacaktır. 

Rottweiler Köpek Eğitimi Bu çeşit için ilk eğitim seansı genellikle lazımlık eğitimidir. Lazımlık eğitimi sürecinde köpekler defalarca hatalı davranabilir. Özellikle yavru köpeklerde sindirim sistemi gelişmediği için genellikle yanlış yerde bulunurlar. 

 Bu durumla karşılaştığınızda tek yapmanız gereken sabırlı olmaktır. Köpeğinize olan saygınızı ve sevginizi azalttığınızda, köpeğiniz de size olan sevginizi azaltır. Aranızdaki iletişim günden güne kötüleşebilir. Ayrıca evde tuvaleti varsa mutlaka o alanı alkol bazlı bir temizleyici ile iyice temizleyin. Aksi takdirde, köpek önceki konumu koklayacak ve orada tekrar idrarını yapacaktır.

 

Rottweiler Köpek Eğitimi 4 haftalıkken lazımlık eğitimine başlamaları gerekir. Bir oda veya odanın bir bölümünü tahsis edin. Bu bölüm yemek ve tuvalet gibi özel alanlar için kullanılmaktadır. Yiyecek ve su günlük 3-4 doza bölünerek verilmelidir.  

Besleme zamanı her zaman aynı olmalıdır. Lazımlık eğitimi sırasında köpeğinizi başka bir odaya koymayın. Yavruların tuvaletleri genellikle yemeklerden, uykudan, şekerlemelerden ve yatmadan önce yapılır. Köpeğinizi uyumadan önce, uyurken ve sonra dikkatlice izleyin. Köpek istediğiniz yere idrar yapıyorsa, ona bir ödül verin.

Eğitim konusunda zorluk yaşıyorsanız firmamız size eğitim konusunda yardımcı olmaktadır. Detaylı bilgi için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.