İstanbul Maltepe Köpek Eğitim Çiftliği

Maltepe köpek eğitimi merkezi tarafından sahiplendiğiniz köpeklerin her türlü eğitimleri konusunda sınırsız hizmetler sunuyoruz. Ayrıca köpek pansiyon hizmetlerimizde bulunuyor. İhtiyacınız olduğunda köpeklerinizi bize güvenle emanet edebilirsiniz. Köpek sahiplendikten sonra meltepe köpek eğitimi konusunda mutlaka hassas olunmalıdır.

Köpekler Neden Eğitime Alınmalıdır?

Maltepe köpek eğitimi merkezinin profesyonel köpek eğitmenlerinden alacağınız eğitimler köpeğinizin sosyal alanda daha rahat yaşamasını, uyum içinde olmasını ve verdiğiniz komutlara itaat etmesini sağlayacaktır. Köpeklerin de diğer hayvanlar ve tüm canlılar gibi ilgi, sevgi ve şefkate ihtiyaçları bulunur. Ancak bunlar kadar köpek eğitimi de son derece önemli ve gereklidir. Bunun için zaten duygusal hayvanlar olan köpeklere gerekli özeni ve sevgiyi vermek gerekir. Köpeğinize yapacağınız en büyük iyilik onun iyi bir köpek eğitimi almasını sağlamaktır. Köpeklerinizle aynı yaşam alanını paylaşmak ve köpeklere ortak bir yaşam alanının temel kurallarını öğretmek, çevreyi köpek sahipleri için daha yaşanabilir bir alan haline getirecektir.

Köpek Eğitimi Nedir?

Maltepe köpek eğitimi kurumu tarafından köpekleriniz için en doğru ve kaliteli eğitim programları uygulanıyor. Bir köpeğin henüz yavru iken birçok konuda eğitilmesi ve insanlarla bir arada yaşamaya alışması gerekiyor. Bunların hem insanlarla yaşayan köpeklerin hem de köpek besleyen insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve keyifli hale getirmek için önemlidir. Buna eğitimlere en güzel örnek köpek tuvalet eğitimi olabilir. Tuvalet eğitimli bir köpek, nerede ve ne zaman ihtiyacını gidereceğini bilir ve idrara çıkmayı öğrenir. Köpek sahipleri için evde hijyen de garanti edilmektedir. Bunun yanı sıra, köpeklerin komutları anlamak ve takip etmek için de eğitilmesi gerekir. Böylece sahibinin istediği davranışları yapmayı öğrenen köpekler, sosyal hayat içerisinde daha huzurlu ve mutlu yaşamayı da öğrenirler.

Köpeklerin Sosyalleşme Eğitimi

Maltepe köpek eğitimi köpeklerinizin itaat eğitimi ve tuvalet eğitimi dışında köpek cinslerinizin huzurlu yaşamaları için onlara sosyalleşme eğitimi de vermektedir. Sosyalleşme eğitiminin amacı, köpeklerin sizinle birlikte gezmesini, sokakta, parkta veya kalabalıklarda insanlara, çocuklara veya diğer hayvanlara karşı aşırı tepki göstermemesini sağlar. Sosyalleşme eğitimleri aynı zamanda köpeklerin duygusal sağlığını korumak için tasarlanmıştır.

Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Maltepe köpek eğitimi merkezi tarafından tüm ırk ve cinsteki köpeklerinizin eğitimleri son derece hassas olarak yürütülür.Evinizde beslediğiniz köpeklerinizin eğitimlerini önemsiyorsanız ve çevresiyle uyumlu bir köpek olmasını istiyorsanız onun henüz çok küçük bir yavru iken eğitimlerine başlamalısınız. İlk köpek eğitiminin tuvalet eğitimi olduğu belirtilirken, köpeğin kullanım alanlarına göre itaat eğitimi, ileri ve gelişmiş itaat eğitimi, sosyalleşme eğitimi veya koruma eğitim türleri verilmelidir. Ayrıca eğitim köpeklerin cins ve ırklarına göre farklılık gösterdiğinden, güvenilir olmayan kaynaklardan alınan yanlış bilgilere dayanarak eğitime başlanmaması gerekir. Bu konularda profesyonel eğitmenlerimizden yardım alabilirsiniz.Köpek sahipleri ile köpekler arasında mümkün olan en doğru iletişimin sağlanabilmesi için köpeklerin belirli bir eğitimi tamamlaması gerekmektedir.

Evlerinde köpek besleyen köpek sahiplerinin köpeklerinin cins özelliklerini de bilerek neler yapabileceklerinin farkında olmaları gerekiyor. Çünkü her cinsteki köpeğin zekâ seviyesi ve öğrenme becerisi birbirinden farklıdır. Bunun farkında olarak köpeğinizin neleri yapıp neleri yapamayacağını da kurumumuzdan detaylı şekilde öğrenebilirsiniz. Her köpeğin eğitimi için farklı programlar ve farklı materyaller kullanılmalıdır. Belki evinizde çok küçük komutları öğretebilirsiniz ancak köpek eğitimi için bunlar yeterli değildir. Bir de evinizde sizin sözünüzü dinleyip komutlara uyan köpeklerin dışarda bu komutlara uymaması da yaşanabiliyor. Bu aslında onun iyi bir şekilde eğitilmediği anlamına geliyor. Her cins ve türdeki köpeklerinizin eğitimi için firmamızdan en uygun fiyatlarla en doğru hizmeti alabilirsiniz. Köpek eğitimi konusunda kurumuzdan uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.