Profesyonel Köpek Eğitimi

Köpeklerde eğitime başlama hakkında az çok bilgi sahibi olunsa da aslında pek çok kişinin bilmediği bir konudur. Çünkü köpekler genel anlamda belli özellikler gösterse de hepsi ırkı ve cinsine göre farklı özellikler taşır. Bunları bilmeden verilen eğitimler de diğer insanlara ve köpeklere karşı saldırganlaşma gibi riskli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu yüzden köpek eğitimi konusunda uzman bir kurumdan yardım almak her zaman en iyisidir. Köpek eğitime başlama her zaman küçük yaşlarda önerilir.

Bir ya da iki aylık bir köpeğin evde sizinle sorunsuz bir şekilde yaşamasını isterseniz mutlaka eğitimine başlamalısınız. Ama bazen köpek sahipleri farklı nedenlerle daha büyük köpekler de edinmiş olabilir. Bu durum da verilecek eğitim de biraz farklılaşır. 

Pet Kültürü

Ülkemizde çok sayıda hayvan sever ve köpek sahibi bulunuyor. Ama bir pet kültürünün oluşması ve köpeklerle insanların ve diğer hayvanların bir arada sağlıklı bir şekilde yaşaması için önemli olan profesyonel bir eğitim veren kurumlara sahip olmaktır. Yavru köpek eğitimi köpeğin ihtiyaçları ve özelliklerine göre çok ayrıntılı ve özel bir çalışma alanıdır. Bu yüzden yavru köpek sahipleri mutlaka yetkin bir danışmandan destek almalıdır. Son yıllarda bu konuda önemli gelişmeler gösteren ülkemizin bu konuda en iyi yerlerinden birisi de Hause of İstanbul’dur.

Bu kurum köpek sahibi olma ve köpek eğitimi konusunda yardım veren ayrıca pet taksi ve köpek pansiyonu gibi hizmetleri de sunan bir kurumdur. Hedefi pet kültürünü yaygınlaştırmak ve sağlıklı bir köpek ve insan yaşantısının temellerini kurmaktır. Yavru köpek eğitimi konusunda da buradan yardım isteyebilirsiniz. 

Koruma Köpek Eğitimi

Her köpek evde bakılmak ve çocukların sosyalleşmesi için edinilmez. Bazı köpeklerin ev ve işyerlerini ya da engelli sahiplerini koruması beklenir. Önemli olan bu amaç edinilmiş köpeklerin de pozitif eğitim eşliğinde yönlendirilmesi ve sahiplerini korurken farklı insanlara zarar vermeyecek şekilde yetiştirilmesidir. Amacına uygun bir şekilde koruma köpek eğitimi köpeğin diğerlerine göre daha farklı davranmasının istendiği bir eğitim şeklidir.

Bu tür köpeklerin yabancılara karşı duyarlı olması beklenir. Ama bunu yaparken de kendi saldırganlıklarını kontrol de edebilmelidirler. Köpek sahiplerinin en zorlandığı konulardan birisi olan agresyon eğitimi ve saldırganlık düzeyi konusunda da Hause of İstanbul çalışanlarından yardım alabilirsiniz. 

Köpek Eğitiminde önemli Noktalar

Koruma köpek eğitimi verilecek olan bir köpek buna uygun bir ırk ve cinsten seçilmeli ve özel bir eğitimden geçmelidir. Herhangi bir köpeği koruma köpeği ya da bodyguardlık için seçemezsiniz. Buna uygun özellikte bir ırk ve cinse uygun bir köpek seçmeniz gerekir. Aynı şekilde eğer evde ve bahçede beslemek, size ve ailenize yoldaşlık etmek için bir köpek edinecekseniz bu köpeğe de farklı bir eğitim verilmelidir. Bu köpeğin yabancılara karşı dikkatli olması gerekmiyorsa sosyalleşme konusunda eğitim alması gereklidir.

Farklı amaçlar için edinilecek olan köpeklerin farklı eğitimlerden geçirilmeleri gereklidir. Bu yüzden ilk başta köpek sahibi olmaya karar verdikten sonra Hause of İstanbul’a gelerek bilgi alabilirsiniz. Bu kurum size köpek bulma konusunda da yardımcı oluyor. Ardından edindiğiniz köpeğin eğitimi konusunda da profesyonel bir hizmet sunuyor. Siz dışarıdayken köpeğinize en iyi şekilde bakılacak olan pet pansiyonu hizmeti ya da köpeklerin bir yerden bir yere seyahat etmesi için pet taksi hizmeti de veriyor. Kapsamlı ve ayrıntılı bir çalışma alanına sahip olan Hause of İstanbul size köpeklerle ilgili her türlü konuda yardımcı olabilir.    

Leave a Reply

Your email address will not be published.