Köpek Oteli Ne İşe Yarıyor? Ne Tür Hizmetler Yer Alıyor?

Sokak köpeği eğitim merkezi arayanlar için hizmet veren merkezler son derece kısıtlıdır. Bunun en büyük nedeni, bu tür köpeklerin belli bir yaşın üzerinde olması ve eğitilmelerinin son derece güç olmasıdır. Sokak köpeklerini sahiplenmek isteyenler için önemli bir sorun olan köpek eğitimi için uzman kuruluşlardan destek alınması son derce önem taşımaktadır. köpek oteli olarak profesyonel destek sunan kuruluşlara yönelmek ve eğitim kadrosu içerisinde belge sahibi olan kişilerin yer almasına bakılır.

Barınaklarda bulunan ya da sokaklarda başıboş gezen hayvanların sahiplenilmesi son derece önem taşımaktadır. Bu canlılara sıcak bir yuva olmak, onlara huzurlu ve güvenli bir yaşam sunmak, o canlılar kadar sahiplenen insanları da mutlu edecektir. Bu nedenle, profesyonel merkezlerde eğitim almaları da uyumlu bir ev hayatı yaşamaları için son derece önem taşıyacaktır.

Köpeklerin Küçük Yaşta Eğitilmeleri

Yavru köpek temel itaat eğitimi, son derece kalıcı ve etkili olacak eğitimlerin başında gelir. Farklı yaş gruplarına göre verilecek eğitimin süresi de değişecektir. Annesinden ayrıldığı zaman köpeklerin eğitimleri de başlayacaktır. Her cinse göre değişecek eğitim programları, köpekle sahibi arasındaki bağı da güçlendirmeye yönelik olmalıdır. köpek eğitimi konusunda hizmet almak isteyenler için önerilen adreslerin başında Hause of İstanbul gelmektedir.

Her cins köpek yavrusu için değişen yaş gruplarına göre farklı eğitim programları, alanında uzman bir ekip tarafından verilecektir. Köpekler ile sahipleri arasındaki bağlantıyı güçlendirmek adına da bu eğitimlere sahipleri ile birlikte katılmaları son derece önem taşıyacaktır. Bu sayede köpekler ile sahipleri arasında dostluk bağı kurulacak ve köpekler sahiplerine itaat etmesini de öğreneceklerdir.

Köpeklerin Sahiplerine İtaat Etmesinin Önemi

Yavru köpek eğitim programı temel amacı, köpeklerin beslenme alışkanlıkları, havlama ve saldırganlıklarının azaltılması ile tuvalet alışkanlıklarının verilmesine yöneliktir. Kimi köpek cinsleri, ev ortamında çocuklarla dost şekilde yaşamaya yönelik alınmış olsalar da kimi cinsler koruma maksatlı alınmışlardır. Koruma köpekleri, fabrika, iş yeri ya da evlerin bahçelerinde tehlikeyi sezerek haber veren ve koruyan cinslerdir. Bu türlü yavru köpek eğitimi için ödül sistemi önerilmeyecektir. Yaşam alanlarında bulundurulma maksatlarına uygun olarak her köpek cinsinin eğitimi farklı olacaktır.

Hause of İstanbul bu konuda çok değişik eğitim programları ile her cins köpeği farklı metotlarla eğitecektir. Köpek eğitim programlarında hem köpek sahibine hem de sahipleri de köpeğe alışacak, ortak aktiviteler geliştirilecektir. Aralarında oluşacak sevgi bağı, aynı zamanda köpeklerin itaat etmesi için de önem taşıyacaktır.

Köpeklerin Güvenli Yerlerde Kalması

Köpek sahiplerinin zorunlu hallerde köpeklerinden ayrı kalma durumları olacaktır. Seyahat ve iş gezilerinde köpek sahipleri, ev canlılarını güvenilir merkezlere bırakmak durumundadır. Köpek gibi ev canlılarını herhangi birine emanet etmek son derece güç olacaktır. Bırakılan yerin hayvan dostu olması ve güvenilir kişiler olması gerekir. Bu konuda hizmet alınacak bazı köpek otelleri bulunur.

Köpek otelleri içerisinde güvenilir merkezlerin başında, Hause of İstanbul gelecektir. Merkezin veteriner hizmeti bulunmakla birlikte, son derece konforlu yaşam alanları bulunur. Köpeklerin sıkılmadan zaman geçirecekleri geniş bir alanı bulunur. Burada diğer köpeklerle birlikte sosyalleşme imkânı da bulacaklardır.

Köpeklerin Huzurla Kalacakları Yerler

Köpeklerin sahiplerinden ayrı kalacakları zamanlarda onları aramayacakları, huzurlu ve mutlu olacakları yerler içerisinde Hause of İstanbul ilk sırada gelecektir. Güvenlik kameraları ile 7/24 gözlenen merkezde köpekler, geniş odalarda kalmaktadır. Düzenli sağlık kontrolünün de yapılacağı merkezde köpekler, gün boyu eğlenceli aktiviteler yapacaklardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.