Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi

Temel itaat eğitimi ile iyi bir köpek beslemek için köpek eğitimi çok önemlidir. Minik dostlarınızla sağlıklı bir yaşam için hem lazımlık eğitimi hem de köpek itaat eğitiminin verilmesi çok önemlidir. 

Örneğin, çağrıldığında gelmeyi öğretmezseniz kaybolabilir veya zarar görebilir. İyi huylu köpekler, boyutları ne olursa olsun, kötü huylu köpeklerden çok daha iyi bir arkadaştır.

Temel Köpek Eğitim Zamanı 

Temel itaat eğitimi köpek yavrusu, köpek sahipleri ve yeni köpekler için verilen itaatkâr eğitimiiçeren bir eğitim türüdür. Özellikle, biz Alabay, Kangal, Rottweiler, CaneCorso, ChowChow, Husky, Samoyedırka sahip köpekler için 3 ile 6 ay arasındaeğitim vererek sahibine itaat eden köpekler olmalarını sağlıyoruz.

Köpeklerin yaşı ilerledikçe eğitimi zamanla zor bir hale gelir. Bu nedenle küçük yaşlarda kendilerine itaat eğitiminin verilmesi daha kolaylaşır. Bu kritik zamanda egzersiz yapmazsanız, yavru köpeğiniz çok agresif olabilir. Bununla birlikte, daha yaşlı köpekler eğitilebilir ki bu daha zordur.

Eğitim Süresi

Temel itaat eğitimi yaklaşık 4 hafta sürer, genellikle 3 hafta köpek eğitmeni ile, son hafta ise eğitmenimiz ve sahibimizle eğitim verilir. Temel köpek itaat eğitimi, otur, yat, bekle, itaat et ve yapma komutlarını içerir. Köpeğiniz çok heyecanlı veya şımarıksa, köpeğinizi sakinleştirmek için bu komutu kullanın. 

Otur komutu ile köpek oturur ve bir sonraki komuta kadar sizi bekler. Köpek, dış etkenlerden bağımsız olarak sakince oturur. Bu, köpeğiniz yanınızdayken kısa işleri yapmanızı kolaylaştıracak en önemli komutlardan biridir.   Aşağı komutu ile köpeğinizi belirtilen yere yatırabilir ve bir sonraki komutu güvenle bekleyebilirsiniz. 

 “Otur ve bekle” komutu gibi “Uzan ve bekle” komutu, köpeğinizin kısa işleri yapmasına izin vermek için harika bir komuttur. Bu komuttan sonra alanı terk ederseniz, köpeğiniz size uzaktan baktığı sürece orada kalacaktır. Hayır komutunu kullanırsanız, köpek istemediğiniz hiçbir eylemi gerçekleştiremez. Hayır komutu, köpek öğretmek için en önemli temel itaat kurallarından biridir. 

Hayır komutunu köpeğinizin yanındayken kullanabilirsiniz. Hayır komutu sayesinde köpeğiniz bu davranışı istemediğinizi ve bu davranışı yapmadığınızı anlayacaktır. Köpeğiniz yapmasını istemediğiniz bir şeyi yapacağınızı düşünüyorsa, önce hayır komutunu kullanarak bunu yapmasını engelleyebilirsiniz. 

 İtaatte Önemlilik

Temel itaat eğitimi, köpeğinizin alacağı ilk profesyonel eğitim kurslarından biridir. İnsanlardan yapı olarak çok farklı olan bir köpeğin içgüdüsünü değiştirmek zor ve zahmetli bir iştir ancak köpeğinizle uzun ve sağlıklı bir ilişki kurmak istiyorsanız köpek eğitimine yardımcı olmanız şiddetle tavsiye edilir.

Temel itaat, köpeğinizle ortak bir dil kullanmanızı ve köpeğinizden ne beklediğinizi net bir şekilde anlamanızı sağlar.Temel itaat eğitiminden sonra zamanla köpeğinizle daha güçlü bir bağ kuracaksınız. 

İlkokulda çocuklar arkadaş edinmeyi, onlarla oynamayı ve sorumlulukları paylaşmayı öğrenirler. Temel itaat aynı zamanda köpeğinizin kendisi için doğru olanı öğrendiği süreçtir.Köpek sahipleri çoğu köpeğin emri anlamasını bekler. Bu, köpeklerin doğal olarak oluşan bir özelliği değildir, ancak bu özelliği köpeğinize eğitim yoluyla kolayca ekleyebilirsiniz. 

Köpekler sahiplerini mutlu etmek isteyen canlılardır. Temel köpek eğitimi bazı ırklar için zor veya çok kolay olabilir ve bazı ırklar bu eğitim ile çok başarılı olabilir. Örneğin BorderCollie cinsi temel ve ileri itaat eğitimi açısından en başarılı köpeklerden biridir.

Hizmetimiz 

Temel itaat eğitimi konusunda kurumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz. Firma köpek pansiyonu ve köpek eğitimi konusunda hizmet vermektedir. Köpek eğitimi hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin

Leave a Reply

Your email address will not be published.