Köpeklerde İleri İtaat Eğitimi

İleri itaat eğitimi her köpeğe mutlaka verilmesi gereken bir eğitimdir. Köpeğiniz  ile iletişiminizin daha sağlıklı ve daha güçlü olması için birlikte yaşamak oldukça önemli bir konudur. Her şeyden önce köpeğiniz ile doğru bir şekilde iletişim kurabilmek için onun sıkı bir eğitimden geçmesi şarttır. Özellikle yavruladıktan sonra köpekleri sosyalleştirmeniz onlar açısından oldukça önemli bir davranıştır.

Temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi ve son olarak köpeklerde tuvalet eğitimi son derece önemlidir. Eğitim eksikliği gibi durum ile karşılaşıldığında saldırganlık, huysuzluk ve devamlı havlama gibi durumlar meydana gelir. Bu onun için bir tür savunma mekanizmasıdır. Aksi halde küçük yaşlardan itibaren eğitilen ve sosyalleştirilen köpek saldırganlık göstermez. Eğitmen tarafından gerçekleştirilecek olan eğitimlerde köpeğin özgüvenli olması sağlanır. Köpek bu şekilde çevresine karşı daha saygılı olabilecektir. 

İleri İtaat Eğitimi Nasıl Verilmeli?

İleri itaat eğitimi köpekler için oldukça önemli olan bir eğitimdir. İleri itaat eğitiminde köpeğiniz serbest ve tasmasız bir şekilde komutlarınızı alıp uygulamayı öğrenirler. Burada önemli olan husus köpek sahiplerinin köpeğe komutlarını net ve kararlı bir şekilde iletebilmesidir. Bunun yanı sıra komutu uygulatabilmesi de son derece önemlidir.

Evcil hayvanınızın size itaat edebilmesi için otoritenizi köpeğe tam bir şekilde yansıtabilmelisiniz. Köpeğinize bunları uygularken sevginizi, şefkatinizi ve güveninizi eksik etmemelisiniz. Eğitim sürecinin hem sizin için hem de köpeğiniz için sağlıklı olabilmesi adına uzman bir eğitmenden ders alabilirsiniz ya da onlardan destek alabilirsiniz. Bazı köpeklerde liderlik ruhları olduğu için köpeklere itaat eğitimi vermek biraz daha zor olabiliyor. 

Temel İtaat Eğitimi Verin 

İleri itaat eğitimi bazı ırklarda farklılık gösterse de genellikle birçok ırkta 9 ve 12 Ay arasında eğitim verilebilir. Köpeğinizin size ve çevrenize karşı  olan tutumu, yavruluktan itibaren başlıyor. Köpeğinizi küçük yaşlarda eğitmelisiniz. Büyük yaşlarda olan köpekleri eğitmek biraz daha güç bir durumdur. Başı boş bırakılarak büyüyen köpekler hem sizlere hem de çevrenizdekilere saldırgan tavırlar sergileyebilir. Özellikle evinize alacağınız bir köpek ise ev hayatına alıştırmanız gerekiyor. Bu şekilde size itaat edecek ve evin bütün kurallarını öğrenebilecektir. Bu eğitimler köpeğinizin size karşı olan sadakatini arttıracaktır. 

Doğru Eğitim Dost Canlısı Yapar

İleri itaat eğitimi başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğinde köpekler artık alışmış olurlar. Aradaki eğitim farkına bakılırsa köpekler için ileri itaat eğitimi ve temel itaat eğitimi arasındaki fark komut farkıdır. Köpeklerin ısırmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için bu tür davranışların önüne geçmeniz gerekiyor. Bunu da ancak eğitim ile sağlayabilirsiniz.

Özellikle büyük olan köpeklerin sosyal bir yerde sosyal bir şekilde gezdirilmesi saldırganlığını azaltır. Saldırgan olmayan köpekler durup dururken ısırmazlar. Yine de her ihtimale karşı köpeklerinize tasma eğitimi vermeniz gerekiyor. Köpeğiniz yolda herhangi bir hayvan ile karşı karşıya geldiğinde saldırıya uğrayabilir ya da koşarak sizden uzaklaşabilir.Bu gibi eylemlerin olmaması için tasma eğitiminin verilmesi gerekiyor. Tasma ile köpeği gezdirmek her zaman çok daha sağlıklı olacaktır.

Uygun Yaşam Alanlarına Alıştırın

İleri itaat eğitimi köpeklerin komutları daha iyi alıp iyi uygulaması için verilen bir eğitimdir. Takip komutunda küçük dostunuz tasmasız bir şekilde sahibinin sol tarafından sahibi ile yürümeyi öğrenir.  Evinize aldığınız köpek için uygun bir yaşam alanı oluşturmanız gerekiyor. Her şeyden önce kendini bir yere ait hissetmesi gerekiyor. Belli bir yatağı, yemek yediği bir yer ve oyun oynayabileceği bir alanının olması gerekiyor. Aksi halde evin içinde her yerde bu eylemleri yapar. Firmamız köpek eğitimi konusunda hizmet vermektedir. Kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerden hizmet alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.