Cane Corsa Köpek Eğitimi

Cane Corsa köpek eğitimi birçok kişi tarafından merak edilir. Bu köpekler devasa büyüklükleri ve itaatkâr yapılır ile bilinir. Sahiplenen ailelerine karşı, çok sadık olurlar. Ayrıca diğer insanlara karşı da sevgi dolu bir yapıları vardır. Yapı olarak kaslıdır. Ayrıca gösterişli bir yapıya sahiptirler. Güçlülüğünün yanı sıra, bazik bir tarafları da bulunur. Bu ırkın fiziksel özellikleri çok gelişmiştir. Fiziksel olarak iyi durumda olmasına rağmen, zihinsel olarak, gelişimleri yavaştır.

Yavruluk iç güdüleri, 4 yaşına gelene kadar sürebilir. Bundan dolayı hem sahiplerine hem de ailelerine düşkün bir yapıları vardır. Bu yapılarından dolayı hem ailelerine hem de sahiplerine çok düşkün bir yapıları vardır. Köpek eğitimi konusunda başarılı olan kişilerin, bu cinsi yetiştirmesi ve eğitmesi, çok daha kolay olur.

Kilo almaya meyilli bir köpek oldukları, için egzersize de ihtiyaç duyarlar. Yalnızlığı sevmezler. Yalnızlık anında duygusal olabilirler. Bu cinsi sahiplenmek ve beslemek istiyorsanız, mutlaka bu özelliğini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Yaşantınıza uygun olmalıdır. Bu cinsin avcılık özelliği çok iyidir. Çok iyi koku almasının yanı sıra, görme duyuları da çok gelişmiştir. Enerjileri yüksektir. Bu yüzden sürekli meşgul olacağı bir işinin olması gerekir. Her türlü yoğunluğa, kolaylıkla ayak uydurabilir.

ConaCorsa Karakter Özellikleri

ConaCorsa köpek eğitimi için bu köpek cinsinin, karekter özelliklerini de iyi bilmek gerekir. Bu köpeğin bazı özellikleri, aşağıdaki gibidir;

  • Enerji düzeyleri genel de düşüktür.
  • Egzersiz konusunda eğitilmesigerekir.
  • Oyunculuk yetenekleri düşüktür.
  • Diğer köpekler ile iletişimleri zayıftır.
  • Çocukları sever ve iyi anlaşır.
  • Eğitime açıktır. Zekâ gelişimleri yavaş olsa da çabuk kavrama özelikleri vardır.
  • Korumacılık iç güdüleri gelişmiştir.
  • Yabancılara karşı her zaman temkinli ve tetikte olan bir cinstir.
Cona Corsa Bakımı

Cona Corsa köpek eğitimi ve bakımı çok önemlidir. Bu köpeklerin atletik bir yapısı vardır. Ayrıca güçlüdür. Her gün düzenli olarak egzersiz yapması ve diyet mamalar, tercih edilmesi gerekir. Yürüyüş yapmayı ve koşmayı çok sever. Köpek gelişimi için, egzersizler çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle bahçelik alanlarda oynamak, onun için çok mutlu edicidir. Bu yüzden apartman yaşamında sıkılabilir ve onun için çok da uygun bit ortam olmayabilir.

Cona Corsa köpek eğitimi için sağlıklı bir ortamın kurulması çok önemlidir. Bu şekilde bir bahçe ya da dışarda yaşamını çok rahat sürdürebilir. Çok fazla tüy bakımına gerek kalmaz çünkü tüyleri kısadır. Yalnız arada bakım yapılıp, ölü olan kıllardan da ayrılması gerekir. Beslenme konusunda uzman desteği alınabilir, bu ırk biraz obur olduğu için, kilo almaya meyillidir.

Görünüm olarak biraz kaslı bir yapıya sahiptir. Bu görünümünü devam ettirmesi için egzersiz çok önemlidir. Bu ırk ile birlikte yaşamak isteyen kişiler, mutlaka iyi bir eğitim almış olmalıdır, yoksa çok zor olacaktır. Temel itaat ve ileri itaat eğitimleri, çok önemli bir yere sahiptir.

Cona Corsa Eğitimi Nasıl Olur?

Cona Corsa köpek eğitimi için, hizmet veren birçok kurum bulunur. Kurum seçiminde deneyimli ve uzman eğitimcilerden oluşan bir yer olması çok önemlidir. Ayrıca pansiyonlar hizmeti ve diğer bakım hizmetlerinin de bir arada verilmesi gerekir. Köpeğin eğitim süresine göre, fiyatlar değişiklik gösterir. Kaliteli bir eğitimi uygun fiyata ve almak isterseniz, kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Eğitim hakkında ve fiyatlar hakkında detayları öğrenebilirsiniz. Köpeğiniz için en iyi eğitimler, bu konu da uzman kişiler tarafından verilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.