Av Köpeği Eğitimi Nasıl Verilir

Av Köpekleri Eğitimi; insan, av ve köpek üçgeninden oluşur. Avcılık ancak avcı ve tazı birlikte çalışırsa başarılı olabilir. Av köpeği eğitimi günümüzde, köpek eğitimi konusunda sertifikalı ve bu alanda deneyim sahibi profesyoneller tarafından sağlanabilmektedir. Köpeklerin yapabilecekleri sınırlı olduğundan profesyonel avcılık eğitimi gereklidir.

Köpek eğitim merkezlerinin bir parçası olan Eğitim Merkezimiz sayesinde, avcılık sporunu yaparken çok başarılı sonuçlar elde etmek için güçlü bir takım ruhuna sahip olabilirsiniz. Köpeğinizin size sunabileceği tüm beceri ve hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak için bu alanda deneyimli profesyoneller ve köpek eğitiminde uzmanlarla birlikte gitmenizi öneririz.

Hangi Cinsler Av Köpeği Olarak Kullanılabilir?

Av Köpekleri Eğitimi için Hound türünün avcılık sporunda ve yüzlerce yıldır insanın hayatta kalma mücadelesinde öne çıktığı bilinmektedir. Bir köpeğin beyin gelişimi, fiziksel gelişimi, öğrenme içgüdüsü ve avlanma deneyimi farklı şekillerde etkinleştirilebilir. Ancak köpeğin tabiatı, yani fiziksel özellikleri, mizacı yani kişiliği avlanmaya uygun değilse, onun bir av köpeği olduğunu düşünmek yanlış olur.

İtaat eğitimi profesyonelce yapılmadığı takdirde, köpek ve sahibi arasında sağlıklı bir iletişimin kurulması, avlanma faaliyetleri bir yana sorun yaratacaktır. Bu nedenle temel itaat eğitiminde kesintiler ve ileride yaşanabilecek sorunlar genellikle yavru aşamasında başlar.
 

Temel Av Köpeği Eğitimi

Av Köpekleri Eğitimi veya evcil köpek eğitimi fark etmeksizin temel eğitim kursu tamamlanmalıdır. Bu nedenle köpeklerin, hâkimiyetin insan ilişkilerinde olduğunu bilmeleri ve bunu sağlam bir şekilde öğrenmeleri için ilk eğitim, sahibine itaat eğitiminin temel şeklidir.

Temel eğitim, sadece av köpeklerinden daha fazlasıdır. Bu, insanlarla yaşayan tüm refakatçi köpeklerin alması gereken eğitimdir. İster av köpeği, ister bekçi köpeği veya evcil köpek deyin, tüm köpeklerin güçlü saldırı ve savunma silahları vardır. Bu silahların insanlara karşı kullanılması feci sonuçlara yol açabilir. Temel eğitimi olmayan köpeklerin özel görevleri yerine getirmesini beklemek hayal olur.

Av Köpekleri Eğitimi ve tüm köpek eğitimlerinde temel adım, köpeğin insana itaatidir. Silah sesinden ve kaçmaktan korkan av köpekleri ile koordinasyon sağlanamaz. Bu nedenle deneyimli tazı eğitmenlerinden destek almak önemlidir.

Av Köpeğine Verilen Ferma Eğitimi Nedir?

Av Köpekleri Eğitimi içinde yer alan Ferma, tazıların koku ve takip yoluyla avın yerini bulma, saklanma yerlerini tespit etme ve sahibi gelene kadar oldukları yerde kalma yeteneğidir. Avcılar, köpeğinin davranışını gözlemleyerek ve yakından görerek avlarını yakından bulabilirler.

Ferma, av köpeğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Avını bulup işbirliğini başlatmak istediğinde sahibine gösterdiği bir eğitimdir. Çünkü bunlar Av köpeği sahiplerini mutlu eden davranışlardır. İyi yaparsa karşılığını alacağını ve sahibinin sevgisini kazanacağını bilir.

Güvenilir Av Köpeklerinin Merkezi

Av köpekleri için zorunlu eğitim, 6 aylıkken başlayan bir eğitim yaklaşımının parçasıdır. Ancak bu süreçten önce tazıyı hırslı, çevik ve itaatkâr kılmak gibi eğitimlere devam edilmesi tavsiye edilir yani bu süreç tazı 6 aylık olana kadar boşa gitmemelidir.

Av köpeklerini eğitmek ile diğer köpekleri eğitmek arasındaki farklardan birinden bahsetmek gerekir iseçoğu zaman, köpek eğitiminde sesli komutlara el komutları eşlik edebilir. Ancak avcı, taşıdığı silah ve avı korkutmadığından avlanırken elini veya kolunu hareket ettiremez. Bu nedenle, bazı uzmanlar av köpekleri eğitiminde kontrol panellerinin kullanılmasını önermemektedir.

Bir tazının gelişimi, fiziksel olarak öğrenme içgüdüsü ile avlanma deneyimini farklı şekillerde kazanması mümkündür. Kurumumuz sizlere bu konuda hizmet veriyor. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.