Alman K9 Kurt Köpeği Eğitimi

Alman K9 Kurt köpeği ilk olarak 18. Yüzyıl döneminde geliştirilmiş olan canlılardır. Alman K9 köpekleri güvenilir olmalarının yanında sadık yapıları ile de tanınır. Alman K9 köpekleri, yapılan çeşitli ırk çalışmaları sonucunda ortaya çıkmıştır. Bu köpeklerin tam olarak geliştirilmesi yaklaşık 30 yıl kadar sürmüştür. Alman kurtlarının gelişiminin tamamlanması için Almanya’da polis teşkilatlarında ve Alman ordusunda bu köpeklere görevler verilmiştir.
Alman K9 köpeklerinin zorlu şartlara karşı dayanıklılığı çok yüksektir. Zeki ve güçlü canlılardır. Bunun yanında kolay bir şekilde eğitilebilirler. Ancak eğitimlerinin profesyoneller tarafından verilmesi önemlidir. Dünyadaki popüler köpek ırkları arasında yer alırlar.
Alman K9 Kurt Köpeği Özellikleri
Alman K9 Kurt köpeği sadık canlılardır. K9 köpekleri zeki olmaları ile de tanınır. Bunun yanında aile için de oldukça uygundur. Günümüzde hem aileler tarafından tercih edilebilir hem de polis ve ordu teşkilatlarında görev alabilir. Yabancılara karşı temkinli davranan bir ırk olma özelliğine sahiptir. Akıllı ve zeki olmaları nedeniyle bekçilik gibi işlerde de kullanılabilirler. Bu köpeklere doğru eğitim verildiğinde mükemmel bir şekilde yeteneklerini sergilerler.
Alman K9 kurdu eğitimi sahiplenmeyi düşünen kişilerin mutlaka profesyonel eğitmenlerden destek alması gerekir.
• Oldukça güçlü bir ırktır. İri bir gövdesi vardır. Dayanıklı bünyesi ile oldukça sağlıklıdır.
• Sadık ve sevecen bir yapısı vardır. İnsancıl özellikleri vardır. Ancak yabancılarla hemen iletişim kuramaz.
• Doğru bir şekilde eğitildiğinde saldırgan özellikler sergilemez.
• Eğitilebilir bir kişiliği vardır. Bu nedenle aile hayvanı olarak da tercih edilebilir.
• Doğru bakım ile 15 yıl kadar rahat bir şekilde yaşayabilir.
• Erkekleri dişilerine göre çok daha iri bir yapıya sahiptir.
• İçgüdüsel olarak çocuklara karşı daha merhametli bir yapısı vardır.
Alman K9 Kurt Köpeği Kişiliği Nasıldır?
Alman K9 Kurt köpeği eğitilmediği zamanlarda genelde başına buyruktur. Bu canlıların ilk bakışta vahşi bir görünümleri vardır. Ancak saldırgan bir yapıları yoktur. Arkadaş konusunda seçici bir tutum içerisinde olabilir. İnsanlara bir kere bağlandığında asla bırakmaz. Bu da Alman K9 kurtlarının ne kadar sadık canlılar olduğunu gösterir. Ailesine karşı her zaman koruma ve kollama içgüdüsü ile hareket eder.
Alman K9 kurtları çok zeki ve akıllı hayvanlardır. Bu nedenle kolay bir şekilde eğitilebilirler. Alman K9 köpekleri eğitime kısa sürede cevap verecektir. Bu nedenle kulakları duymayan bir kişiyi uyandırma, tehlikelere karşı önlem alma, kapı zili çalma gibi pek çok görevi üstlenebilirler. Fakat Alman K9 Kurtları asla yalnız kalmayı sevmeyen canlılardır. Uzun bir süre yalnız kalmaları durumunda davranış bozuklukları sergileyebilirler. Alman K9 kurtlarını görmezden gelmeniz durumunda havlama ya da diş atma gibi davranışlar gösterebilir.
Alman K9 Kurt Köpeği Sağlık Durumları Nasıldır?
Alman K9 Kurt köpeği düzenli beslendiğinde ve yaşadığı koşullar uygun hale getirildiğinde uzun yıllar sorunsuz bir şekilde yaşayabilirler. Bu canlıların kaliteli köpek mamaları ile beslenmesi gerekir. Diyete uygun bir şekilde beslenmeleri ile 9 ile 13 yıl arasında yaşayabilirler. Alman K9 köpeklerinde de diğer ırklarda olduğu gibi bazı kalıtsal hastalıklar bulunur.
Alman K9 köpeklerinin sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için kişisel bakımlarının ihmal edilmemesi önemli bir konudur. Bunun yanında rutin egzersiz, beslenme, temizlik, düzenli veteriner ziyaretleri gibi konulara da dikkat edilmelidir. Vücut direncinin yüksek kalması ve bağışıklığının düşmemesi için aşılarının da düzenli bir şekilde yapılması önemlidir.
Alman K9 Kurt Köpeği Bakımı
Alman K9 Kurt köpeği bakımına özen gösterilmelidir. Ölü tüylerden arındırmak için haftada en az iki kere taranmaları önemlidir. Bunun yanında düzenli olarak egzersiz yapmaları da önemli bir konudur. Enerjilerini atmaları için egzersize ihtiyaç duyarlar. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden destek alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.