Alabay (Alabai) Köpek Eğitimi

Dev bir köpek ailesinin bir üyesi olan Alabay (Alabai) Köpek Eğitimi için uzmandan destek alabilirsiniz. Sevgi dolu yapısı ile iyi bir aile dostu olan bu köpek cinsi ile çocuklarınız bolca vakit geçirebilir. Yine de çok küçük olmayan çocuklar ile ve kendi ırkından köpekler ile iyi anlaşabildikleri söylenebilir.

Büyük cüsseli olduklarından dolayı çok küçük çocuklara istemeden zarar verebilirler. Yine bu köpeklerin çok küçük çocuklar ile başbaşa bırakılmamaları gereklidir. Yabancı insanlara karşı koruyucu bir davranış sergilerler. Tanımadığı insanlara karşı her zaman tetikte bulunan bir hayvan cinsidir. Koruyucu karakteri ile bu köpek çoban köpeklerine benzer bir yapı sergiler. Ad olarak Orta Asya Çoban Köpeği olan bu köpek cinsi bağımsız ve özgür ruhlu bir yapıya sahiptir. Bu köpek cinsinin bunların dışında alması gereken belirli başlı eğitimler de bulunur.

Alabay (Alabai) Köpek Eğitimi Nasıl Olmalıdır?

Eğer uzun yıllar bu köpek ile vakit geçirmek istiyor iseniz gereken temel eğitimleri ya da tuvalet eğitimi gibi eğitimleri vermeniz gerekir. Bu köpek uyumlu olmasının yanı sıra tam bir görev köpeğidir. Çoban köpeği olması nedeni ile avcılık iç güdüleri yüksek olan bir köpek ırkıdır. Yine bu köpeklerin bekçilik eğitimi ya da koruma eğitimi ile istenilen amaçlara uygun olduğu söylenebilir.

Alabay (Alabai) Köpek Eğitimi ile bu köpeklerin sahiplerine sadık olması sağlanabilir. Bu köpeklerin sahiplenici yapısı sayesinde birçok tehdit karşısında koruma sağlaması da mümkündür. Bu köpeklerin bahar döneminde tüy dökmesi nedeni ile bakımlarında taranmaya ihtiyaç duyarlar. Sürü köpeği olduğundan dolayı fazla bakıma ihtiyaç duymazlar. Zaman zaman da tüylerinin tımarının yapılması gereklidir.

Alabay (Alabai) Köpek Eğitimi ve Karakter Yapısı

Alabay (Alabai) Köpek Eğitimi ile bu köpeğin sahibine sadık bir yapıya ulaşması mümkün olur. Aynı zamanda bu köpeklerin karakter yapısı bilinir ise daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz.  Zeki ve cesur olması ile çoban iç güdülerine sahip olan bu köpek ırkı sahiplerini ve diğer pet cinslerini koruyabilirler.  Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde çoban köpeği olarak kullanılırlar. Organize olabilen bu köpek ırkı bu nedenle de sürüler için de ideal bir köpek ırkıdır.

Bir aile tarafından alınacak ise bu durumda küçük yaşta bu köpeklerin sosyal eğitimlerinin tamamlanması gereklidir. Yaşam alanı olarak açık alanları seven serbest bir köpek cinsi olan bu köpeğin bunun yanında yetersiz alanlarda rahat edemediği bilinen bir durumdur. En uygun yaşam alanı olarak çitler ile çevrili geniş alanlardır.

Alabay (Alabai) Köpek Eğitimi ve İhtiyaçları

Bu köpek cinsinin belirli bazı ihtiyaçları vardır. Enerji düzeyi orta seviyededir. Egzersiz ihtiyacı yine orta seviyede bulunur. İyi bir oyuncu olarak nitelenebilir. Başka köpekler ile iyi geçinebilme özellikleri sahiptir. Çocuklar ile iyi anlaşabilme özelliklerin sahiptir. Yabancılara karşı mesafeli bir köpek olarak bilinir. Eğitim potansiyeli yüksek özelliklere sahiptir. Yüksek seviyede koruma özellikleri yer alır.

Günümüzde birçok köpek eğitim merkezi arasında uzmanlık seviyesi olarak yüksek uzmanlık sunan bu köpek merkezimizden uzman desteği alabilirsiniz. Kurumumuz bunların yanı sıra köpekleriniz için en iyi barınma alanlarını sunan bir yapıdadır. Eğitim konusunda bir uzman yardımı arıyor iseniz güvenle bizi tercih edebilirsiniz. Bu köpek cinsinin eğitimlerinin detayları hakkında bilgi sahibi olmak için hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Yine barınma amacı ile pansiyon hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sizlere köpeklerin eğitimi konusunda en iyi hizmeti sunmayı vaat eden firmamız yıllardan bu yana ön plana çıkan hizmet anlayışı sunar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.