Süs Köpeği Eğitimi Nasıl Verilir

Süs Köpeği Eğitimi ile köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız ve sevimli süs köpeklerini tercih ediyorsanız bilmelisiniz ki süs köpekleri diğer köpeklere göre daha fazla dikkat ve özen ister. Süs köpekleri gerçekten sevimli ve eğlenceli köpeklerdir ancak aynı zamanda doğaya karşı da duyarlıdırlar.

Temelde tüm ırklar için bakım, beslenme ve eğitim ana kurallarla aynı mantık üzerine kuruludur ancak ırklar arasında birçok farklılık vardır. Her süs köpeğinin cinsine göre de farklılıklar vardır. Bu nedenle, cinsin özelliklerine göre hareket etmek ve yapısal olarak hassas süs köpeklerinin bakım ve beslenmesine aşina olmak, köpeğin sağlığını geliştirmede ve korumada yarar sağlar. Evcil köpeğinizi sahiplenmeye karar verdikten ve bir köpek seçtikten sonra, konuyu araştırmanız ve köpeğiniz için seçmiş olduğunuz veteriner hekimin bilgi ve tecrübesinden yararlanmanız önemlidir.

Köpekler Neden Hastalanır?

Bilmeden yaklaştığınız, tam olarak bakamadığınız ve besleyemediğiniz evcil köpeğiniz hastalanır ve mutsuz olur. Süs köpeğinin yaşadığı alan her açıdan çok önemlidir. Süs köpeğinizi evde korumak için evde gerekli önlemleri almanız ve köpeğiniz için güvenli bir yaşam alanı oluşturmanız gerekir. Çok aktif oyuncak köpeklerin güvenliğini sağlamak için evde köpeğe özel önlemleri takip etmek önemlidir.

Süs köpekleri çok enerjik, canlı ve arkadaş canlısı köpeklerdir. Sahipleriyle yakın temas kurmak isteyen süs köpekleri genellikle kucağından inmezler ve ilgi beklerler. Dekoratif köpeğinizle mutlu bir hayat sürebilmeniz için ona ilginizi ve sevginizi çekmeli, onunla oynamalı ve canı istediğinde dizlerinin üstüne oturtmalısınız.

Eğitimde Süs Köpeği

Süs Köpeği Eğitimi  Sağlıklı bir süs köpeği, düzenli olarak bakılan bir köpektir. Genel olarak süs köpek montları çok uzundur ve kürkün bakımı çeşitli hastalıkları önlemek ve temizlemek için çok önemlidir. Süslü köpek kürkü günde 2-3 kez düzenli olarak fırçalanmalı ve cilt sürekli kontrol edilmelidir. Durumda gözle görülür bir değişiklik olursa, derhal veterinerinize danışmalısınız. Genel olarak, birçok cins sık temizlik gerektirmez, ancak dekoratif köpeklerin uzun tüyleri vardır ve düzenli olarak temizlenmeli ve temiz tutulmalıdır. Uzmanlar ayrıca evcil köpeğinizin tüylerinin çok uzun olması halinde görülmesini önlemek için düzenli olarak tüy kırpma yapılmasını önermektedir. 

Süs Köpeği Ve Beslenme

Süs Köpeği Eğitimi daha küçük yapılara sahip süs köpeklerini beslemek diğer köpeklere göre daha fazla dikkat gerektiren bir sorumluluktur. Köpekler için beslenme zaten önemli bir detaydır. Doğrudüzgün ve dengeli beslenen köpekler her zaman sağlıklı, uzun ömürlü ve daha huzurludur. Süs köpekleri için beslenme söz konusu olduğunda durum daha da önemlidir ve köpeğin sağlığını korumak için gereken beslenme tedavilerinin benimsenmesi önemlidir.

Süs Köpeklerinin Yetiştirilmesi  

Süs Köpeği Eğitimi en önemli ve en sevimli konu başlıklarından biridir. Eğitimli bir köpek; sahibini anlayan, sahibinin isteklerini yerine getiren ve sahibinin emirlerini yerine getiren bir köpektir. Eğitimli bir köpekle yaşamak daha kolay ve daha keyiflidir. Bu anlamda köpeklerin eğitimi de önemlidir. Yavruyken başlanması gereken köpek eğitimi, zamanla amacına hizmet etmeyecek ve sonraki dönemlerde eğitilmesi zorlaşacaktır. Köpeklerin verilen emirlere uyması, lazımlık eğitimi ve sosyalleşme sürecinin tamamlanması, sahipleriyle sosyal bir ortamda yaşayan köpeklerin ilişkilerini düzenler. Eğitimli köpekler de birçok yönden sahiplerini rahatlatır, isteklerine cevap verir ve çevreyi rahatsız etmez.

Süs Köpeği Ve Sevgi

Süs Köpeği Eğitimi için hayvanları severkenonlarla vakit geçirdiğimiz zaman her şeyi unuturuz. Sadık dostunuz olur, özellikle köpeğiniz varsa onunla vakit geçirirseniz mutlu olur, başka sorunlarınız varsa size unutturur. Hayvanları sevmek gerçekten güzel ve özeldir.Birlikte vakit geçirecek birine ihtiyacınız var ise evcil hayvan beslemek bu konuda fikir olabilir. Bakım konusunda endişeniz var ise hayvanlara eğitim verildiğinde ve onlara özen gösterildiğinde, onların en önemli parçamız olacağını unutmayın.

Köpek eğitimi konusunda kurumumuzun uzman eğitmenlerinden hizmet alabilirsiniz. Firma köpek pansiyonu ve köpek eğitimi konusunda hizmet vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.