Profesyonel Yavru Köpek Eğitimi

Yavru rottweiler eğitimi son derece basit bir eğitimdir. Bu zor bir iş değildir ancak uzman bir bakış açısı ile her zaman çok daha iyi olabiliyor. Rottweiler ırkı dünya çapında da ülkemizde de oldukça fazla bulunur. Bu köpeğin ırkının tarihi Roma dönemine kadar uzanıyor.

Bekçilik yapma, sürü gütme, koruma gibi görevlerde kullanılan bir cins köpektir. Görevleri tarih boyunca insanlara yardım etmektir. Bu köpekler yavru oluşlarından itibaren eğitilirse köpekler oldukça güçlü kuvvetli hayvanlar olurlar. Roma imparatorluğu döneminde halkı koruma ve ordu bireylerini koruma ile görevliydiler. 

Rottweiler Irkı Köpeklerin Genel Özellikleri

Yavru rottweiler eğitimi kolay bir iştir. Doğru eğitildiğin de köpekler hemen komutlarınızı algılayabilir. Bu köpekler güçlü aktif, sağlam ve çeviklerdir. Oldukça sağlam bir vücut yapısı vardır. Güçlü ve son derece gelişmiş olan bir çene yapısına sahiplerdir. Bade denilen göz yapısına sahiplerdir. Kulak yapıları üçgenimsidir. Tüyleri son derece sıkı ve serttirler.  

Herkes kafasına göre köpek eğitimi veremez köpeklerinizin eğitilebilmesi için uzman kişilerden destek almanız gerekir. Köpeğinizin sadık, sevgi dolu, uslu ve sevecen olabilmesi için mutlaka bir eğitim alması gerekir. Köpeklerinizi kendiniz eğitmek istiyorsanız hangi cinse ait olduğunu, hangi besinleri daha çok tüketmeyi sevdiğini bilmek ile başlayabilirsiniz.

İnsanlar İle Kaynaştırın 

Yavru rottweiler eğitimi kolay bir eğitimdir ancak uzun sürebilen bir eğitimdir. Bu eğitimler bilgili kişiler tarafından verilmelidir. Köpeklerin bakımlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Onları sürekli olarak temizleyin ve yıkayın kurutmadan dışarı çıkarmamaya özen gösterin onlar da insanlar gibi soğuk alabilirler.

Isırma eğilimi fazla olan köpek cinslerini, doğduklarından itibaren insanlar ile bir arada tutmanız da fayda var. Bu şekilde yaşama adapte edilen köpekler saldırgan olmaktan çıkar daha sevecen bir hayvan haline gelir. Hem insanlara karşı hem de diğer hayvan gruplarına karşı saldırıcı bir şekilde bulunmaz. Bu şekilde ev ortamında sevgi ile yetiştirilen köpek daha ılımlı ve arkadaş canlısı olur. 

Rottweiler Profesyonel Eğitimi

Yavru rottweiler eğitimi başarılı bir şekilde verildiğinde köpekler hemen eğitilebilirler. Köpek eğitimi süresince köpeklere sevgi aşılamanız gerekiyor. 3 ila 6 ay arasında eğitim almaya başlayan yavru köpek çok daha çabuk eğitilir. Minik köpeğinizin size ve çevresine karşı olan tutumu, küçük yaşlarından itibaren başlıyor. Başıboş bırakılan köpekler, sokak köpekleri, insanlara ve diğer hayvanlara karşı son derece yırtıcı ve kaba davranabiliyorlar. Sizler bilhassa ev hayatına uygun bir köpek yetiştirmek istiyorsanız ona gerekli olan itaat eğitimini vermeniz gerekiyor. 

Rottweiler Fiziksel Özellikleri 

Yavru rottweiler eğitimi her köpek için şart. Yeryüzündeki bütün canlılarda olduğu gibi bu köpeklerde de dişi olan biraz daha zayıf iken erkek olan biraz daha kalıplıdır. Büyük ve saldırgan köpek cinslerinin daha sosyal ve daha ılımlı bir ortamda yetişmesi gerekiyor. Bu şekilde yetişmeyen köpekler doğaları gereği daha saldırgan bir hale geliyor ve insanların canını yakabiliyor.

Rottweiler ırkı köpeklerin dişi olanları ortalama olarak 56 – 63 cm olurken erkeklerin ise 61 – 69 cm olabiliyor. Kilo olarak ise dişiler erkek olanlara göre biraz daha zayıf olduğu gözlemleniyor. 

Köpeklerinize Kurallarınızı Öğretin

Yavru rottweiler eğitimi alan bir hayvan kuralları öğrenmekte daha iyi olur. Daha çabuk kurallarınızı kavrar ve buna uygun olarak hareket eder. Köpeğinizin her zaman kendi istediği şekilde hareket etmesi, gezmesi, yemek yemesi sizi ve çevrenizi rahatsız eder. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan uzman kişiler ve eğitmenler tarafından hizmet alabilirsiniz. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.