Köpek Eğitimine Başlamadan Önce Mutlaka Bunlara Dikkat Edin

Köpek eğitimi sürecinde belirlenen kurallar köpeğin eğitim almasından çok köpeği sahiplenen kişileri doğrudan ilgilendirir. Öyle ki köpekler sahiplerinden gördükleri davranışları örnek alırlar ve o yönde hareket ederler. Köpek sahibi veya köpek almayı düşünen kişiler, kendi hal ve hareketlerine hakim olmalıdırlar ki sahip olunan köpekte doğal yapısı ile davranmalı ve rahat olmalıdır.

Köpekler yapıları gereği sahiplerine sadık olurlar ve bu anlamda hayatlarını sahipleri ile nasıl kaliteli zamanlar geçireceklerini düşünmek ve çabalamak ile geçer. Özellikle yavru köpek eğitimi verilirken sabırlı olunmalı ve doğru metotlar uygulanmalıdır. Uygulanan bu metodların başarıya ulaşabilmesi adına başlangıç ve sonuç arasındaki tutarlılık çok önemlidir.

Kararlı Olunmalı

Köpek eğitimine başlanılırken öncelikle kararlı olunmalı. Bununla beraber köpek eğitimi kapsamında eğitimin işlevinin doğru ilerlemesi için kelimeler, her zaman aynı durumlarda ve eylemleri yönlendirilme de kullanılmalıdır. Aynı zamanda yavru köpek eğitim programı hazırlanılırken eğitim komutları oldukça kısa tutulmalıdır.

Bunun yanı sıra köpek ile aynı ortamda hayatına devam eden insanlar da bu konuda bilgilendirilmeli ve komut değişikliği olmamalıdır. Köpeklere yönlendirilen komutlarda farklılık, köpeğin aklının karışmasına sebep olacaktır. Hause Of İstanbul firması köpek komutlarında en pratik yöntemler ile eğitimlerine devam ediyor.

Köpek Eğitiminde Sabır En Önemli Etken

Köpek eğitimi verilirken dikkat edilmesi gereken birçok husus yer alırken aynı zamanda sabır da en önemli etkenlerden birisidir. Öyle ki yavru köpek eğitimi dahi verilirken sabırlı olunmalıdır. Köpekler kendilerine yönlendirilen komutları yavaş öğrenmezler. Fakat insanların hızlı beklentilerine de karşılık veremeyebilirler.

Bu anlamda köpek eğitim süresinde rahat ve sabırlı olunması, köpeğin komuttan kısa bir süre sonra kendi kendine hareket ve davranışları sergilediğini görmek mümkündür. Hause Of İstanbul köpek eğitimlerine sonsuz sabır ve pratik metotlar çalışmalarını sürdürüyor. Yaptığı her eğitimin sonunda da mutlu köpekler ve sahipleri olarak referanlarına bir başarı daha ekliyor.

Eğitim Eğlenceli Metotlar İle Verilmeli

Yavru köpek eğitim programı
hazırlanırken derslerin sıkıcı olmaması gereklidir. Öyle ki verilen köpek eğitiminde hem köpeğin hem de sahibinin eğlenebileceği metotlar tercih edilmelidir. Ayrıca eğitime başlanılmadan önce kısa bir zaman diliminde köpek ile oyun oynamak iyi sonuçlar elde etmenin adımlarından biridir. Özellikle yavru köpek eğitimi verilirken eğitim öncesi önemlidir.

Köpek eğitim öncesinde kendisi ile geçirilen vakitte güven hissini kazanır. Köpek eğitimi öncesinde oynanan oyunlarda aslında köpeğin öğrenmeye eğilimli eğitim aşamaları da gözlemlenebilir. Oyun sonrası başlanılan eğitimde, köpeğe ciddiyetin aşılanmasının yanı sıra yumuşak ve dostça yaklaşımlar da hissettirilmelidir. Bunların yanı sıra eğitim aşamasında köpeğin sergilediği hareketlere kesinlikle gülünmemelidir. Çünkü gülündüğü zaman köpek kendisini aşağılanmış hissedebilir.

Eğitimde Verim Köpeği Ödüllendirmekten Geçer

Köpek eğitim programı kapsamında seçilen metotlar ve verilen eğitim süresi olabildiğince kısa tutulmalıdır. Bu anlamda başlanılan eğitim hem sahibini yormadan hem de köpeği yormadan sonlandırılmalıdır. Köpek eğitiminde sabır sınırları aşılmaya başlanılmış ve sinirlenmeye başlanılmışsa mutlaka eğitime ara verilmelidir. Köpek eğitiminde verilen bu aralar da köpek ödüllendirilmelidir.

Bu anlamda ödül olarak yiyecek gibi ürünleri tercih etmek yerine sözler ile mükafatlandırmak en ideal seçimler arasında yer alır. Köpeğin yiyecek ile ödüllendirilmesi, köpeğin almış olduğu eğitimin verimini kaybettirir. Köpek eğitiminde hem sahibi kendisine hem de köpeğine karşı disiplinli olmalıdır. Bu anlamda köpeğe verilen komutları yerine getirdiğinde ödüllendirilirse, köpek kısa süre içerisinde kolaylıkla ve doğru bir şekilde eğitimi tamamlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.