Rottweiler Eğitimi HauseOfistanbul Köpek Eğitimi

Rottweiler Eğitimi verilirken çalışkan bir köpek olarak bilinen Rottweiler cinsi köpeklerde yetiştiricilerinin memnuniyetini kazanma potansiyelleri oldukça yüksektir. Cesur ve arkadaş canlısı olmaları nedeniyle sahiplerine eğitim konusunda öncelik verilir. Orta ırktan olan bu cins, saldırgan ve kavgacı olarak bilinmesine rağmen, iyi bir eğitim sayesinde sağlam bir itaat ve sakin bir kişiliğe sahiptir.

Yavruları, belirli kişilik yapıları oluşturmak ve köpeklik döneminde davranış kalıplarını belirlemek için eğitmek esastır. Rottweiler’ların insanlar tarafından saldırgan ve saldırgan olarak adlandırılmasının temel nedeni, ebeveynlik sırasında onları kontrol edememeleridir.

Rottweiler sahipleri, köpeklerinin önce lazımlık eğitimi almalarını ister. Bunu sırasıyla temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimi izlemektedir. Bu eğitim biçimleri, uzun ve mutlu bir Rottweiler için önemlidir.

Rottweiler İçin Tuvalet Eğitimi

Rottweiler Eğitimi tüm köpek ırklarında olduğu gibi, Rottweiler sahiplerinin erken yaşlardan itibaren karşılaştıkları en zor durumlardan biri de tuvaletin zamansız temizlenmesidir. Bu konu hem köpeğin sağlığı hem de çevresinin temizliği için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle ilk önce tuvalet eğitimini almaları gerekir.

Rottweiler Temel İtaat Eğitimi

Rottweiler Eğitimi, ile bekçi köpeği olarak yetiştirilen Rottweiler ırkı için verilen temel itaat eğitimi, köpeğinizin çekinmeden sakince sağ veya sola yürümesine yardımcı olur. Rottweiler eğitim alabilmek için 3 aylık olmalıdır. Bu eğitimi aldıktan sonra birçok olumsuz davranış komutlarla yönlendirilerek düzeltilebilir.

Rottweiler Eğitimi, Rottweiler cinsi köpeklerde köpeğin normal hayatını sürdürebilmesi için tercih edilen eğitim türüdür. Öncelikle ileri düzeyde itaat eğitimi alması gereken Rottweiler köpeklerinin temel itaat eğitimi alması gerekir. Gelişmiş itaat eğitimi, göz teması kurmadan sola gitmenizi sağlar. Rottweiler Gelişmiş İtaat Eğitimi; Tut, Otur, Hayır ve Takip Et gibi birden fazla komut içerir. Bu komutları tespit etmek ve uygulamak, günlük hayatınızın kontrolünü elinize almanızı çok daha kolay hale getirir.

Rottweiler Eğitimi sırasında Rottweiler cinsi köpeğin uygun arazide eğitilmesi amaçlanır. Rottweiler için alan koruma ve kişisel koruma eğitimi 5 gün sürer. Aldığı eğitimle, içinde bulunduğu her ortamı kucaklayacak, emir bekleyecek, yabancı ve olumsuz olan her şeye saldıracaktır.

Rottweiler cinsi köpekler nasıl yetiştirildiklerine bağlı olarak çevrelerinde tutumlar sergilerler. Korkunun kontrolü veya dış etkenlerin baskısı köpek yavrusu aşamasında çok geçtiyse, sosyalleşme eğitiminden geçmesi gerekir. Genel olarak, sosyalleşme sadece herkesin köpeği sevmesiyle ilgili değildir.

Rottweiler’ın Fiziksel Özellikleri

Dünyadaki çoğu canlıda olduğu gibi, erkek Rottweiler dişiden daha güçlüdür. Ortalama bir dişi Rottweiler 56-63 cm boyunda ve erkek 61-69 cm boyundadır. Ağırlık olarak kadınlarda ortalama 35- 48 kg, erkeklerde 50-60 kg. Bu cins köpekler genellikle 8 ila 10 yıl yaşar. Ancak hayatına özenle devam ederse daha uzun yaşayabilir. Rottweiler, siyah burnu, kepçe kulakları, siyah gözleri ve kısa siyah kürkü ile Fransız Mastiff gibi ilk bakışta izlenim bırakabilen ender köpeklerden biridir ve turuncu çenesi güçlü ve çeviktir. Bakım ve beslenme süreci aldığı eğitimi kadar önemlidir.

Rottweiler Bakımı

Bir köpeğe bakarken akla gelen ilk şeyler; dostlarımızın beslenmesine, hijyenine ve olası hastalıklarına verdiğimiz tepkidir. Elbette bakım sürecinde tüm bu detaylar hakkında tam bir bilgiye sahip olamayız ve bu nedenle birçok konuda bir veterinerden yardım almamız gerekir.

Bakım kapsamında ele alınan alanlardan biri olan Rottweiler da kısa bir parantezin konusu olmalıdır. Önceki paragraflarda sıklıkla söylendiği gibi Rottweiler arkadaşlarımızın fiziksel yapısı oldukça ön plandadır ve bu fiziksel yapıyı korumak için düzenli egzersizler gereklidir. Yapılması gereken düzenli egzersizler, arkadaşımızla aramızdaki sevgiyi güçlendirmemize yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.