Hauseofistanbul Köpek Eğitimi Merkezi

Hauseofistanbul köpek eğitimi merkezi köpeklerinin gerekli temel eğitimleri almaları yalnızca onların hayatlarına değil aynı zamanda köpek sahiplerinin de hayatlarında pozitif bir katkı sağlar. Özellikle apartman dairesinde yaşayan ya da ilk defa köpek bakımını üstlenen aileleri mutlaka ihtiyaç duymuş olduğu bu eğitimlerde temel öncelik köpeğin iyi davranışlarının pekiştirilmesi ve ödüllendirilmesi olmalıdır. Bu nedenle yeterince sabırlı olmaya ve köpek eğitimi konusunda ince ayrıntılara dikkat edemeyen kişilerin bu tarz eğitimleri vermesi tavsiye edilmez.

Sertifikalı ve alanında uzman köpek eğitmenleri köpekler ile aynı dili konuşabilme yetenekleri ile her köpek için bireysel ve özel eğitim metodları uygulayabiliyor. Hauseofistanbul Köpek Eğitimi konusunda profesyonel köpek eğitmenlerinin tecrübelerine ihtiyaç duyulur. 

Köpek Eğitimi Nasıl Olmalı 

Hauseofistanbul Köpek Eğitimi konusunda ırk ve yaş fark etmeksizin dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Öncelikle yavru köpeklere bazı temel itaat eğitimlerinin verilmesi yetişkin köpeklere göre çok daha kolay olur. Çünkü yavru köpek eğitimi sırasında köpeklerin oyuncu dünyaları ve meraklı bir yapıya sahip olmaları kolay öğrenmelerini pratik bir hale getirir. Kısa sürede etkili köpek eğitimi verebilmek için birkaç kritere dikkat etmek son derece önemlidir.

Köpek eğitimi üstlenecek olan kişilerin sabırla ve bilgili olması son derece önemlidir. Köpek eğitimin her iki taraf için de eğlenceli olması büyük önem taşır. Ayrıca köpek eğitiminde pozitif yaklaşımın benimsenmesi kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Köpeğin istenen iyi davranışları yapması durumunda anında ödüllendirme yapılmalıdır. 

Köpek Sosyalleşme Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Evde köpek bakımı üstlenen ailelerin karşılaşmış olduğu en büyük problemlerden biri de kepek sosyalleşme sorunlarıdır. Köpeklerin diğer aile bireyleri ile iletişiminin yanı sıra diğer evcil hayvanlarla dostluk bağları kuruması beklenir. Bu eğitimlerin başarıyla verilmesi neticesinde köpekler ev içerisinde beraber yaşayacakları kuş kedi ve diğer evcil hayvanlarla dost olabilir.

Köpeklerin doğuştan gelen iyi özelliklerinin yanı sıra tüm olumlu davranışları kendi bünyelerinde bulundurmaları unutulmamalıdır. Bu nedenle köpeklere hangi davranışlarını iyi ve olumlu hangi davranışların kötü ve olumsuz olduğu öğretilmelidir. Köpek eğitim metotları ve sosyal değişme eğitimi ile ilgili Hauseofistanbul Köpek Eğitimi merkezleri ile iletişime geçebilirsiniz. 

Yavru Köpek Eğitimi 

Doğumdan sonraki süreçte kardeşleri ile oyun oynayarak büyüyen ve köpekler doğal ortamındaki hiyerarşik düzeni kavramaya başlar. Yavru köpeklerin ev ortamında da benzer sistemleri algılaması gereklidir. Köpekler yapıları gereği kendilerine insanlar ile bir tutmaz. Köpekler kendilerinin insanlardan   farklı bir canlı olduğunun bilincindedirler. Bu nedenle yavru köpek itaat eğitimi kapsamında verilen eğitimlerden biri de tasmalı ya da tasmasız yürüyüş eğitimleridir. Hauseofistanbul Köpek Eğitimikonusunda tecrübeli ve uzman eğitmenlerle hizmet veren merkezlerden köpek itaat eğitimi alabilirsiniz. 

Melez Köpek Eğitimi 

Sokak köpeği veya melez köpekleri eğitmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Köpek eğitimlerine başlamadan önce bu hususları göz önüne alarak eğitim sürecini bu şekilde başlatmak gereklidir. Melez köpek eğitiminde korkan ya da  sahibine ve insanlara karşı güven duymayan köpeğe hiçbir şey öğretilemez. Bu nedenle öncelikle köpekteki bu korku engelinin aşılması gereklidir.

 Köpek eğitim sürecine başlamadan önce köpeğin duymuş olduğu korku ve tedirginlik yenmek için onunla bol bol vakit geçirmek gereklidir. Tüm köpekler için geçerli olan bu unsur özellikle melez köpek eğitiminde çok daha önemlidir. Hauseofistanbul Köpek Eğitimi konusunda profesyonel hizmet veren merkezimizle iletişime geçerek vermil olduğumuz köpek eğitimleri ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.