Hasköy Köpek Eğitimi

Hasköy Köpek Eğitimi sayesinde evcil dostunuza Hasköy ve civarında kaliteli ve doğru hizmetleri vermekteyiz. Pozitif yaklaşımları, idealist ve hayvan sever dürtülerimiz ile birleştirdiğimiz, bu noktada onların genel ve özel durumlarını gözeterek eğitimler vermekteyiz. Bu interaktif süreci onların doğalarına, sosyal yaşam ilkelerine uygun şekillerde onlara sunarak sizlerin sorumluluklarınızı bir nebze olsun azaltmak, köpek bakımı ve doğası konusunda çeşitli konular hakkında bazı bilgileri vermekteyiz.

Salt maddi kaygıların da ötesinde evcil dostunuz olan köpeklerin sosyal hayata uygun ve etkilenen hayatlarına en uygun ve doğru eğitimi vermekteyiz. Hasköy ve civarında en uygun araçlar ve gereçler hatta metotlarla verdiğimiz köpek eğitimleri sayesinde o ve sizler arasında sağlam bir köprü oluşturuyoruz.

Köpek Eğitimi Nedir?

Hasköy Köpek Eğitimi hizmeti veren eğitim konusunda en çok tercih edilen firmamız pozitif köpek eğitimini tercih eder. Bu metot sayesinde evcil dostunuz yapmanızı istediğiniz davranışları gerçekleştirdiğinde ödüllendirilmektedir. Bu ödülün ne olacağı genellikle köpekten köpeğe değişkenlik göstermektedir. 

Bazen bu ödül köpeğinize verilen mama iken bazen de onu sevdiği bölgelerden okşamak ya da oynamaktır. Bu yüzden uygun ödülü belirlemek, evcil hayvanınız ile sizin arasında kurulacak ilişkinin türüne ve ne olduğuyla alakalıdır. Klik sesi veren Clicker’lar sayesinde istediğiniz davranış gerçekleştiğinde onlara ödül verirsiniz. Bu eğitimde pozitif pekiştirmelerin aksine negatif pekiştirmeler de kullanılabilir. Ancak bu negatif pekiştirme asla fiziksel şiddet ve kötü muamele tanımına girmez. Verilecek ödülün geri çekilmesi gibi bir davranış olabilir.

Evcil Dostlarınızın Sosyalleşme ve Ev Kurallarına Uyma Eğitimleri

Hasköy Köpek Eğitimi merkezi olarak 3-6 aylık yavru köpeklere bu eğitimi vermeyi tercih ediyoruz. Evcil dostunuzun ev hayatına uyum sağlaması, sizinle arasında sıcak, güçlü ve olumlu bir iletişim kurmalarını pekiştiriyoruz. Ayrıca bu eğitim sayesinde diğer insanlarla kurabilecekleri ilişkilerin boyutunu da düşünmekteyiz. Ev kurallarına sağlanacak uyum ile çok daha kolay bir birlikte yaşam gerçekleşebilir. Bir köpeğin itaatkâr ve uysal davranışlar sergileyerek ev kurallarına ve sosyal hayata uyumlu şekillerde davranması köpek sahipleri için aslında bir tür önemli bir gerekliliktir.

Dış Mekân Tuvalet Eğitimi

Hasköy Köpek Eğitimi olarak hem iç mekân hem de dış mekân tuvalet eğitimi vermekteyiz. İç mekân tuvalet eğitimi son derece zahmetli ve evcil dostlarınıza öğretilmesi çok zor olduğu için bizler genelde onlara dış mekân tuvalet eğitimi vermekteyiz. Küçük köpek ırklarına pek önerilmez. Bunun nedeni bu tür ırkların hastalıklara karşı direnci düşüktür. Ancak büyük ve orta boylardaki ırklar için uygundur. Ortalama 6. Ayda başlanır. Çünkü kas gelişimi ve kontrolü bu yaşlarda olur.

Ortalama üç haftalık bir eğitim süresi bulunur.Bu süre dış mekân tuvalet eğitimi ve iç mekân tuvalet eğitimi arasındaki tuvalet eğitimine göre değişir. Dış mekân tuvalet eğitimi sayesinde ortalama yeme içme eyleminden 1 saat sonra evcil dostlarınızın gün içerisinde iki ya da üç kere dışarı çıkartılarak tuvalet ihtiyaçları karşılanmış olur.

Temel Eğitimler Evcil Dostlarınız İçin Gereklidir

Hasköy Köpek Eğitimi olarak belirli ileri veya temel itaat eğitimleri, tuvalet eğitimleri evcil dostunuzun sizinle yaşaması için gerekli olan eğitimlerdir. Hatta sizler yavruluk sürecinde sahiplendiğiniz evcil dostunuz için yavru köpek eğitimi şeklinde daha kapsamlı ve geniş bir eğitim almasını sağlayarak uyum ve sosyalleşme gibi davranışlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Firmamız köpek eğitimi konusunda hizmet vermektedir. Sizler de köpek eğitim merkezlerimiz tarafından köpek eğitimleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlere ulaşarak daha ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.