Çekmeköy Köpek Eğitimi Çiftliği

Çekmeköy köpek eğitimi köpekler genel olarak yaratılışları itibariyle sokak yaşamına uygun birer canlıdır. Ancak en fazla evcilleştirilmiş hayvanların başında köpek ve kedi geldiği de unutulmamalıdır. Buradan anlaşılacağı üzere köpeklerin doğru eğitim sonrasında modern yaşama ayak uydurmaları gayet olağan bir durumdur.

Yavru bir köpek veya büyük bir köpek sahiplenmiş iseniz; örneğin Pomerian Boo köpeği ne kadar akıllı olursa olsun sizinle ve çevrenize uyumlu sağlaması için sizin yaşamınıza bir nebze de olsa kolaylıkvermesiaçısından bazı eğitimlerin verilmesi gerekmektedir. Köpek eğitimi için ideal yaş aralığı 3 ay ile 1,5 yaş olarak kabul edilmektedir. Bu dönem aralığı köpeklerin eğitimi için en verimli yaş aralığı kabul edilmektedir.

Köpek Eğitiminde Önemli Olan Unsurlar

Köpeklerin eğitiminde önemli olan belli başlı unsurlar mevcuttur. Örneğin belli yaş aralığını geçmiş olan ya da ideal dönemi daha yakalayamamış olan bir köpek herhangi bir eğitimden verim alamayacaktır. Belli eğitim türlerine göre belli yaş aralıkları profesyonel kişiler tarafından belirlenmiş olsa da belli karakter ve cinslere göre ufak değişiklikler gösterebilmektedir.

Ancak yaş faktörü eğitim içerisinde oldukça önemli bir unsur olarak kabul edilmektedir. Bununla beraber köpeğin karakteri, cinsi de oldukça önemli birer unsur olarak kabul edilmektedir. Bu köpek ile ilgili olan faktörlere ek olarak diğer bir önemli unsur da eğitimi verecek kişi ile köpek arasında kesinlikle bir sevgi bağı kurulmalıdır. Aksi takdirde eğitimde verim sağlanamıyor olacaktır.

Köpek Eğitim Türleri ve Yaş Aralıkları

Çekmeköy köpek eğitimi merkezimizde köpek eğitim türleri oldukça çeşitli şekilde müşterilere sunulmaktadır. Bu eğitim türlerinin belli yaş aralıkları mevcut düzende belirlenmiş olsa da köpeğin cinsi ve karakteri aynı zamanda becerisine göre ufak değişiklikler kabul edilebilmektedir. Örneğin ev içi uyum ve sosyalleşme eğitimi 3 ay ile 6 ay arasında köpeğinize kazandırılmalıdır. Aynı dönemde iç dış mekân tuvalet eğitimi de köpeğe kazandırılmış olmalıdır.

Bu aşamadan sonraki süreçte temel itaat eğitimi olarak 6 ve 9 ay arasındaki süreç kabul ediliyor olsa da ileri itaat eğitimi için 9 ila 12 ay aylık dönem kabul görmektedir. Alan ve şahıs Koruma Eğitimi ise 18 ay yani bir buçuk yaştan sonra verilmeye başlanabilir. Köpek eğitimi ve köpek pansiyonu hizmeti vermekte olan kurumumuz köpeğinizin ihtiyaçlarına yönelik yaş aralığını da baz alarak gerekli olan tüm eğitimleri köpeğinize verecek profesyonelliğe sahip bir kurum olmaktadır.

Köpek Eğitimi Neden Gereklidir?

Çekmeköy köpek eğitimi Gerek köpeğinizin sizin yaşamınız ayak uydurması gerekse toplum içerisinde kabul görmesi için eğitim alması gerekmektedir. Örneğin bir köpek sahiplenmiş iseniz bu köpeğin tuvalet eğitimi yok ise kimse köpekle bulunduğunuz evi ziyaret etmek istemeyeceği gibi sizin de ziyaretlerinizi kabul etmek istemeyecektir. Bunun gibi bir apartman dairesinde ikamet ediyor iseniz eğitim almamış olan köpeğiniz temel itaat yoksunu olacaktır.

Temel itaat eğitimi almamış bir köpek size sözünüzü dinlemeyerek aşırı hırçın tavırlar ve gürültü çıkaracağı için çevreniz ve komşularınız bu durumdan rahatsız olacaktır. Böyle durumlar ile karşılaşmak istemiyor iseniz Çekmeköy köpek eğitimi merkezimizden profesyonel bir ekip tarafından size sunulacak olan köpek pansiyon ve köpek eğitimi hizmetimizden faydalanabilir, köpeğinizin sizin sosyal çevrenize ayak uydurmasını sağlayabilirsiniz.

Köpek Eğitimi Ne Zaman En Verimli Dönemindedir?

Çekmeköy köpek eğitimi için en verimli dönemi 3 ile 6 ay arasındaki dönem olarak kabul edilmektedir. Bu dönem eğitim açısından olabildiğince verimli geçecek bir dönemdir. Sosyalleşme ve tuvalet eğitimi gibi en önemli eğitimler bu dönemde verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.