Amerikan Cocker Köpek Eğitimi

Amerikan Cocker köpek eğitimi, oldukça merak edilen bir konudur. Bu köpekler çok sevimlidir. Çoğu hayvan sever tarafından tercih edilen köpek cinsidir. Özellikle köpek beslemek isteyenler tarafından çoğunlukla tercih edilir. Erken dönemde eğitimin verilmesi de çok önemlidir. Gelecekte yıllarda sağlıklı bir hayatı olması için, eğitim ve beslenme çok önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda iyi bir beslenme şekli ile agresif davranışlar ve havlama gibi sıkıntıların da önüne geçilmiş olur.

Bu köpeklerin sırt kısımları oldukça güçlüdür. Ayrıca görünüm olarak kısa ve kemikli bir yapıya sahiptir. Diğer evcil hayvanlar ve diğer köpekler ile iyi geçinir. Eğer erken dönemde sosyalleşir ve eğitimi kaliteli olursa, çocuklarla da çok iyi anlaşır.  Karakterleri çok yumuşak ve naziktir. Bu köpeklerin kendine özel bir görünümü vardır. Çoğu kişi tarafından çok fazla sevilir. Çok cana yakın olduğu için, aileleri ile birlikte vakit geçirmekten çok fazla hoşlanırlar. Yürüyüş ve egzersizi seven bir hayvandır.

Amerikan Cocker köpek eğitimi verilirken, bu köpeklerin karakter özellikleri de göz önünde bulundurulur. Çok hassas bir yapıya sahiptirler ve uzun saatler tek başlarına kalmazlar. Bu köpekleri sahiplenmek, birçok sorumluluğu da beraberinde getirir. Kendilerine has bir havlama şekilleri vardır. Onlara verilen küçük oyuncakları saklarlar ve av olarak oynamak isterler.

Amerikan Cocker Köpeği Nasıl Eğitilir?

Amerikan Cocker köpek eğitimi aslında çok zor değildir. Bu köpekler eğitime açıktır. Hevesleri vardır ve zekidirler. Evcilleştirmek biraz zor olabilir. Bu yüzden eğitim sürecinde mutlaka, iyi bir köpek eğitim uzmanından destek almak gerekir. Eğitimi köpeğin durumuna göre, uzun ya da kısa sürebilir.

Köpek eğitiminde kişinin bilinçli olması çok önemlidir. Eğer eğitim bilinçsiz kişiler tarafından uygulanırsa, davranış bozuklukları ve olumsuz şeyler meydana gelebilir. Özellikle Amerikan Cocker eğitimi, uzman köpek eğitimciler tarafından uygulanmalıdır. Köpek eğitimine Köpeği aldığınız andan itibaren başlamak çok önemlidir. Sizin onun sahibi olduğunuzu hissettirmeniz çok önemlidir. Bunu yaparken, köpeğin psikolojisi de çok önemlidir. Mutlaka göz ardı edilmemelidir. Köpek veren, pek çok kurum bulunur.

Amerikan Cocker Köpeği Tarihçesi

Amerikan Cocker köpek eğitimi gibi köpeğin tarihçesi de çok merak edilir. Bu köpek isminden de anlaşılacağı gibi, Amerika kökenli olan bir köpektir. Aslında kökeninin İngiltere’ye dayandığı da düşünülür. 14. Yüzyıldan bu yana uzanan bir tarihleri vardır. Kendi aralarında cinsleri bulunur.

Bu durumdan dolayı çok fazla karışıklık olduğu için, iki kategoriye ayrılmıştır. İlki Amerikan Cocker Spaniel ilk cins iken, Amerikan Cocker Spaniel ikinci cinstir. Özelikle 1955 yılından sonra, bu köpeklerin popülerliği artmıştır. Çok doğru bir eğitim aldıkları da söylenemez. Bu köpekleri sahiplenmek İsteyenler, eğitimine çok fazla önem vermelidir. Yoksa yetişkin oldukları zaman, eğitilmeleri neredeyse imkânsız olabilir.

Amerikan Cocker Köpeği Eğitim Ücretleri

Amerikan Cocker köpek eğitimi belirli bir ücret karşılığında verilebilir. Bunun için köpek eğitim kurumları ve pansiyonları bulunur.  Kurum ve pansiyon seçiminde çok dikkat edilmesi gerekir. Köpeği bir kuruma bırakmak demek, köpek eğitimi bitene kadar, orda kalması demektir. Bu yüzden sevimli dostunuzu nereye emanet ettiğinizden, tam olarak emin olmanız gerekir. Fiyatlar değişiklik gösterir. Her kurumun kendi kriterleri ve bir hizmet kalitesi vardır. Her hizmeti aynı kalitede almak mümkün değildir. Uygun fiyatlı, pansiyon ve bakım hizmeti olan bir kurum tercih etmek isterseniz, bu konu da kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz. İsteğiniz her konu da detaylı olarak bilgi verilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.